земельна ділянка

Непростое соседство. Что надо знать покупая/арендуя землю

Иногда абсолютно случайно вы узнаете, что часть вашей постройки находится на земле соседа, или что соседи давно и успешно пользуются частью вашего поля.

И даже если в реальности участки не пересекаются, а наложение есть только на карте, купить, продать или сдать/взять в аренду такой участок беспроблемно, скорее всего, не получится.

Вирішення спорів щодо користування земельною ділянкою: новий огляд ВС

Оприлюднено огляд практики застосування суддями Верховного Суду законодавства, що визначає права користування чужою земельною ділянкою: сервітут, емфітевзис, суперфіцій.

Суд зробив правовий огляд проблемних питань у спорах щодо встановлення сервітуту.

Земельний пай в оренду – доходи та податки

Громадяни, які самостійно обробляють земельні ділянки, надані їм у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення особистого селянського господарства, та земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких перевищує 2 гектари, повинні декларувати дохід від продажу власної сільськогосподарської продукції (ставка ПДФО — 18 відсотків).
Крім того, з суми орендної плати за земельну ділянку (пай) стягується також військовий збір за ставкою 1,5 відсотка.

Як спростити оформлення землі для будівництва. Що має зробити Уряд

олена 

 Олена Шуляк,

 член правління, керівник сектору "Будівництво" BRDO

 


 

Щороку населення і бізнес реєструють близько 1 млн земельних ділянок.

Попри це, оформлення землі для будівництва — одна з найскладніших процедур у сфері нерухомості, схожа на розв'язання рівняння з кількома невідомими.

Визнання права постійного користування на земельну ділянку в порядку спадкування

22 листопада 2018 року Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду в рамках справи № 647/1580/16-ц, провадження № 61-32185св18 (ЄДРСРУ № 78044580) досліджував питання щодо визнання права постійного користування на земельну ділянку в порядку спадкування.

Як отримати земельну ділянку і куди скаржитись якщо відмовили?

Менше ніж половина українців скористалися можливістю стати власниками сільськогосподарських угідь. Зокрема, через відмову в дозволі на розроблення проекту землеустрою щодо відведення ділянки. Що необхідно знати для звернення із заявою про отримання такого дозволу і як складається практика судового оскарження відмов?


Публічна карта на допомогу

Галерея (відео/фото)