земельна ділянка

Як з’ясувати площу ділянки, яка переходить у власність разом з будинком?

Дата публікації: вт, 10/20/2020 - 23:17

 

Рішення ВС у справі №689/26/17 https://cutt.ly/vgaDU8G
 

Позивач у справі №689/26/17 просив суд визнати право власності на земельну ділянку.

Держреєстрація земельної ділянки в Україні скасовуватиметься автоматично - змінено порядок

Дата публікації: нд, 10/18/2020 - 22:39

 

Кабмін змінив порядок скасування реєстрації земельної ділянки за рішенням суду. Тепер державна реєстрація земельної ділянки скасовується Державним кадастровим реєстратором у разі прийняття судом рішення про скасування держреєстрації земельної ділянки, яке вступило в законну силу.

В такому випадку реєстратор повідомляє про скасування особу, за заявою якого була проведена реєстрація ділянки, а в разі наявності речових прав на нього — суб’єктів таких прав.

ЗЕМЛЯ – ОБ’ЄДНАНИМ ТЕРИТОРІАЛЬНИМ ГРОМАДАМ

Дата публікації: нд, 10/18/2020 - 21:20

 

26 жовтня 2020 року всі новостворені ОТГ отримають 2 млн га державних сільськогосподарських земель.

«Ми повертаємо землю людям з центру на місця. Закон забороняє продаж земель комунальної власності. І це є гарантією, що наступні поколоіння наших українців залишаться господарями своєї землі. Загалом місцеве самоврядування отримає понад 2 млн га землі», – заявив Володимир Зеленський.

Чи є приватизована земельна ділянка спільною сумісною власністю

Дата публікації: чт, 10/01/2020 - 17:35

 

Земельна ділянка, набута внаслідок безоплатної передачі її одному з подружжя із земель державної або комунальної власності, в тому числі приватизації, лише у період з 8 лютого 2011 року до 12 червня 2012 року включно, вважається спільною сумісною власністю подружжя. У інших випадках таке майно належить до особистої приватної власності чоловіка або дружини, яка використала своє право на безоплатне отримання частини земельного фонду.

Як вибрати земельну ділянку під житлову забудову

Дата публікації: нд, 09/20/2020 - 14:57

 

Ви вирішили будувати власний будинок. І в уяві відразу: весняний ранок, Ви на терасі, з чашкою запашної кави, пташки співають – повний релакс! Перший крок до реалізації такої мрії – це вдало купити земельну ділянку під забудову.

Про те, як її вибрати розповідає менеджер з продажу житлової нерухомості “Атланта Нерухомість” Дмитро Хоміч.

 

Ключові критерії вибору ділянки:

Земельна ділянка у спільній власності декількох осіб

Досить поширеними є випадки, коли будинок належить декільком співвласникам, і їх кількість законом не обмежена. Земельна ділянка під будинком і навколо нього має цільове призначення для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, присадибну ділянку і повинна перебувати у власності усіх співвласників. На жаль, таке спільне користування нерідко призводить до виникнення непорозумінь та конфліктів.

Зміна цільового призначення земельної ділянки: детальне роз'яснення процедури

Дата публікації: ср, 08/26/2020 - 23:00

 

Зазвичай будь-яка процедура, пов'язана з погодженням документів державними органами, нагадує лабіринт, з якого немає виходу. Процедура зміни цільового призначення земельної ділянки не є виключенням. Проте, можливо все, якщо ґрунтовно підготуватися та скласти детальний план дій. Як змінити цільове призначення земельної ділянки та захистити свої права в суді, натрапивши на бюрократичну стіну? Розповіла Олександра Бортман, член Ради Комітету АПУ з аграрного права, адвокат, юрист ЮФ «Василь Кісіль і Партнери».

 

Офіс протидії рейдерству розповів про особливості емфітевзису (права користування земельною ділянкою)

Дата публікації: вт, 07/07/2020 - 17:24

 

Для початку трохи хронології:

 З 1 липня 2021 року громадяни України матимуть змогу придбати до 100 га землі в одні руки, а за три з половиною роки покупцями земельних ділянок зможуть бути юридичні особи; з 1 січня 2024 року для всіх осіб (як фізичних, так і юридичних) діятиме загальне обмеження щодо площі земельної ділянки - не більше 10 тис. га (згідно із Законом № 552-IX).

відео / фото