ВВС щороку складає рейтинг найпливовіших та найбільш надихаючих жінок року. До списку зазвичай входять громадські діячки, волонтерки, науковиці, політикині, мисткині, журналістки та інші. Їх імена пропонуються мовними службами Всесвітньої служби ВВС, після чого експерти знаходять особистостей, про яких часто говорять ЗМІ та яким вдалося значно вплинути на світ протягом останнього року. Потім рейтинг формується відповідно до обраної теми.
Цього року у рейтинг увійшли 8 українок.
Олена Зеленська, Перша леді України
У політичному просторі Олена Зеленська з'явилася після перемоги їх чоловіка у виборах Президента України. До цього вона писала телевізійні сценарії.
Активніше займатися політичною діяльністю вона стала після війни, щоб показати всьому світові страждання, завдані українському народу російськими окупантами. Олена стала першою з дружин закордонних президентів, яка звернулася до Конгресу США.
Крістіна Бердинських, журналістка
Після початку війни вона почала займатися створенням репортажів з постраждалих регіонів України. Деякі з її матеріалів тематично пов'язані з повсякденністю тих, хто змушений жити у місті, яке переживає війну.
Вона народилася в Херсоні й 14 років працювала політичною журналісткою у Києві, зокрема в журналі "НВ" та різноманітних теле- та радіопроєктах. Крістіна створила проєкт про учасників Євромайдану, який згодом став книгою, - пише ВВС.
Марина В'язовська, математик
Науковиця - друга жінка в історії, якій вдалося так звану Нобелівську премію з математики, медаль Філдса. Нагороду присвятили В'язовській за працю на головоломкою віком у 400 років та знаходження найбільш ефективного способу пакування сфер у восьмивимірному просторі.
Яна Зінкевич, медична волонтерка
Яна - очільниця організації "Госпітальєри", яка займається медичною допомогою на фронті. Зінкевич власноруч займається евакуацією постраждалих з передової. На цей час на її "рахунку" близько 200 врятованих.
Її команда продовжує надавати першу медичну допомогу пораненим військовим і мирним жителям, проводить медичну підготовку, здійснила близько 6 тисяч евакуацій, - йдеться у матеріалі ВВС.
Ірина Кондратова, лікар-педіатр
Вона, попри ворожі атаки, допомагала вагітним та матерям з дітьми під час війни у Харківському перинатальному центрі. Палату облаштували прямо у підвалі закладу та залишалися з новонародженими, яких довелося перемістити в реанімацію й не можна було евакуювати під час тривоги. Кондратова у березні за допомогою сторінки Девіда Бекхема в соцмережі Instagram розповідала про війну з точки зору медика.
Олександра Матвійчук, юристка
Жінка працює в галузі прав людини і вже 15 років залишається очільницею Центру громадянських свобод. Ще з початком війни 2014 року вона почала займатися документуванням воєнних злочинів рф у Криму, Луганську та Донецьку. Після повномасштабного вторгнення діяльність її залишилася тією ж. Наразі правозахисники на чолі з Олександрою вимагають створення окремого трибуналу для розслідування злочинів росії.
Юлія Паєвська, парамедик
Більш відома під позивним "Тайра", Юлія - засновниця добровольчого медичного підрозділу "Янголи Тайри". У березні в Маріуполі її взяли у полон окупанти, а в березні Паєвську вдалося визволити. Завдяки їй вдалося задокументувати роботу її підрозділу в місті, взятому в облогу.
Юлія Сачук, правозахисниця
"Боротьба за право" - українська організація жінок з інвалідністю, яку очолює Юлія. Після початку війни саме вона почала займатися евакуацією осіб з інвалідністю. Також Сачу - лауретка Національної премії з прав людини 2020 року та кандидатка від України в Комітеті ООН з прав людей з інвалідністю.