Міністерство оборони працює над покращенням стандартів і програм підготовки медичного персоналу.
Про це повідомила директор Департаменту охорони здоров’я МОУ Оксана Сухорукова, передає АрміяІнформ.
Зокрема, за словами Сухорукової, йдеться передусім про тактичну медицину - у МОУ готують наказ про обсяги надання домедичної допомоги.
"Далі на цей наказ нашаровуються наступні елементи: це забезпечення - те, що має бути в аптечках, те, що має бути в наплічниках; індивідуальні стандарти підготовки – ми будемо робити типові програми навчання. І це все має бути імплементовано в навчальних центрах, у військових частинах, коли йдеться про підготовку військовослужбовців", – сказала вона.
Крім того, за словами директора Департаменту, йдеться про обсяги надання медичної допомоги на догоспітальному етапі - це медичні пункти і медичні роти військової частини, про етапи евакуації.
Також, мова йде про передові хірургічні підрозділи, стабілізаційні пункти: в якому об’ємі вони мають надавати військовослужбовцям допомогу у разі захворювання, травмування або поранення, які лікарі там мають бути і яке оснащення, яким чином здійснюється евакуація.
Окрім того, МОУ займається покращенням госпітального етапу допомоги бійцям, і вже запущений пілотний проєкт по реабілітації військовослужбовця.
"Ці всі правила розробляються на основі стандартів НАТО, але з урахуванням викликів сучасної війни і нашого досвіду", – зауважила Сухорукова.
Серед головних завдань Департаменту охорони здоров’я МОУ Сухорукова назвала максимальне збереження життя і здоров’я військовослужбовців; повернення їх у стрій; реабілітація та повернення до цивільного життя у разі звільнення з лав ЗСУ.