Український "Ощадбанк" заявив про викрадення своїх співробітників, інкасаторських машин та цінностей в Угорщині.
"Сьогодні, 5 березня 2026 року, два автомобіля інкасаторської служби Ощадбанку, які супроводжувались 7 співробітниками бригади інкасації, були безпідставно затримані в Угорщині при здійсненні регулярного перевезення іноземної валюти та банківських металів між Райффайзен банк Австрія та Ощадбанк Україна", - зазначили у державному банку.
Також, зазначається, що відповідно до даних GPS-сигналу, незаконно затримані автомобілі Ощадбанку наразі знаходяться в центрі Будапешта, поблизу однієї з силових структур Угорщини. Місце перебування автомобілів підтверджено представниками посольства України в Угорщині та МЗС України. Місце перебування співробітників Ощадбанку наразі невідоме.
Перевезення коштів і цінностей здійснювалось Ощадбанком у межах та на виконання міжнародної угоди з Райффайзен Банк (Австрія), вантаж було оформлено згідно з міжнародними правилами перевезень та чинними Європейськими митними процедурами.
Обсяг цінностей, які знаходились у викрадених автівках, становить 40 млн доларів США, 35 млн євро, 9 кг золота!
"Ощадбанк вимагає негайного звільнення своїх співробітників та майна і повернення їх до України. Керівництво банку перебуває в контакті з МЗС України та правоохоронними відомствами з метою координації подальших дій", - додали в банку.
В свою чергу міністр закордонних справ України Андрій Сибіга також зробив заяву:
"Сьогодні в Будапешті угорська влада фактично взяла в заручники сімох громадян України. Причини цього наразі невідомі, так само як і їхній стан чи можливість зв’язатися з ними.
Ці семеро українців є працівниками державного Ощадбанку. Вони керували двома банківськими автомобілями, що прямували транзитом між Австрією та Україною і перевозили готівку в межах регулярного обслуговування між державними банками.
Фактично йдеться про те, що Угорщина взяла заручників і викрала гроші. Якщо це та сама "сила", про яку сьогодні раніше заявляв пан Орбан, то це сила злочинного угруповання. Це державний тероризм і рекет.
Ми вже надіслали офіційну ноту з вимогою негайно звільнити наших громадян.
Ми також звернемося до Європейського Союзу із закликом дати чітку правову оцінку незаконним діям Угорщини – захопленню заручників та пограбуванню."










