В НБУ повідомили про реєстрацію в Україні перших колекторських компаній (список)

Дата публікації: чт, 09/09/2021 - 10:39

 

Перші юридичні особи пройшли процедуру реєстрації в Національному банку України та набули статусу колекторських компаній.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

 

Перелік компаній:

ТОВ "КОМПАНІЯ АКСІЛІУМ" (ЄДРПОУ 43227197);

ТОВ "ІНФІДІС" (ЄДРПОУ 41476560);

ТОВ "ФІНТЕХ-КОЛЕКТ" (ЄДРПОУ 44364802);

ТОВ "СЛУЖБА ВИКОНАННЯ СТЯГНЕННЯ" (ЄДРПОУ 44303859);

ТОВ "УКРАЇНСЬКА КОЛЕКТОРСЬКА АГЕНЦІЯ" (ЄДРПОУ 41501722).

Такі рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив на засіданні 03 вересня 2021 року.

 

Нагадується, що в Україні у 2021 році вперше з’явилося законодавче регулювання поведінки колекторських компаній та фінансових установ під час урегулювання простроченої заборгованості за споживчими кредитами. Щоб мати можливість надавати колекторські послуги, установа повинна пройти реєстрацію в НБУ.

Усі компанії, які на день уведення в дію відповідних законодавчих вимог здійснювали діяльність з урегулювання простроченої заборгованості й планували продовжувати її, мали місячний термін (із 14 липня до 13 серпня 2021 року), щоб подати до Національного банку необхідні документи для включення до реєстру колекторських компаній (далі – реєстр). Національний банк за результатами опрацювання поданих документів здійснює реєстрацію установ, які відповідають усім вимогам законодавства.

Інші юридичні особи, що планують набуття статусу колекторської компанії, мають необмежені строки звернення з цією метою до Національного банку.

Національний банк нагадує, що лише компанії, внесені до реєстру, матимуть право надавати послуги з урегулювання заборгованості за споживчими кредитами на користь інших осіб.

 

До уваги! Після 14 жовтня 2021 року у разі відсутності компанії в реєстрі, кредитодавець чи новий кредитор будуть зобов’язані достроково розірвати договір із нею на надання послуг із урегулювання простроченої заборгованості.

Схожі публікації

відео / фото