В Україні збільшать кількість ВЛК: Комітет ВРУ підтримав відповідний законопроект

Дата: 04.04.2023 12:22

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування підтримав законопроект щодо удосконалення роботи військово-лікарських комісій.

На засідання Комітету депутати розглянули проект Закону № 9154 щодо роботи ВЛК і як зазначив Голова Комітету Михайло Радуцький цей законопроект має стати першим кроком у процесі реформування роботи військово-лікарських комісій та відповідної експертизи.

Він зазначив, що ВЛК є центральною точкою взаємодії військовослужбовців з медичною системою адже саме ВЛК вирішують питання ступеню придатності до військової служби, надання відпустки військовим зв’язку з хворобою, звільнення їх зі служби за станом здоров’я після отриманих поранень тощо.

"Зараз ВЛК надзвичайно перевантажені через триваючу мобілізацію та наслідки активних бойових дій. Військовим та призовникам доводиться займати чергу на обстеження о 5 ранку, стояти годинами, чекаючи прийому. До нашого Комітету, до мене як до народного депутата та до інших колег надходять чисельні скарги від громадян, які проходять ці комісії. Тому ми не могли стояти осторонь цієї проблеми та спільно з Урядом, Міністерством охорони здоров’я та командуванням медичних сил ЗСУ напрацювали законопроект", - зазначив Радуцький.

Законопроектом, зокрема, пропонується:

  • Розширити перелік військових формувань та спеціальних органів, де створюються ВЛК, і дозволити їх створення усім учасники сектору безпеки та оборони. Це МВС, Національна гвардія, Держприкордонслужба, ДСНС, розвідувальні органи, судова охорона та інші відомства.
  • Надати право створювати ВЛК при «цивільних» закладах охорони здоров’я державної та комунальної форми власності. Це дозволить збільшити «пропускну здатність» ВЛК і зменшити час проходження експертизи.

Також Голова Комітету зазначив, що Урядом заплановано низку заходів, спрямованих на оптимізацію військово-лікарської експертизи, зокрема її цифровізацію. МОЗ та НСЗУ розробляють новий пакет послуг для програми медичних гарантій, за яким «цивільні» лікарні будуть отримувати фінансування для надання медичних послуг, пов’язаних із визначенням придатності до військової служби.