Відновлення міст та механізми капітального будівництва: в Україні набуває чинності новий закон

Дата: 14.06.2022 11:41

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон №2254-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо першочергових заходів реформування сфери містобудівної діяльності».

Про це повідомив міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, повідомляє СтройОбзор.

«Зроблено черговий крок щодо спрощення процедур у сфері містобудівної діяльності. Підписаний Президентом Закон покликаний вирішити низку містобудівних питань, що виникли внаслідок численних руйнувань та потребують оперативних дій. Він також сприяє комплексному відновленню та підтримці життєдіяльності громад. Зокрема пропонує стратегічні підходи до відновлення зруйнованих населених пунктів», - зазначив міністр.

Підписаний закон, зокрема:

  • визначає шляхи відновлення зруйнованих населених пунктів;
  • визначає процедури розміщення тимчасових споруд, призначених для тимчасового проживання та обслуговування громадян, які втратили житло;
  • спрощує процедури та механізми капітального будівництва об'єктів для тимчасового проживання осіб, які втратили житло (зокрема, процедури виділення земельних ділянок);
  • регулює процедури, пов'язані із розміщенням виробничих потужностей переміщених (евакуйованих) підприємств.

Крім того, Закон впроваджує новий спеціальний вид містобудівних програм — Програму комплексного відновлення населеного пункту (території), яка має визначити просторові та соціально-економічні пріоритети, а також комплекс заходів для забезпечення відновлення кожного регіону, населеного пункту, кожної території, яка зазнала втрат і руйнувань. внаслідок бойових дій.