Відсутність прямих доказів та порушення закону з боку МВС: деталі справи щодо вбивства Ірини Фаріон

Дата: 01.08.2024 11:18

Минулого тижня в Дніпрі було затримано підозрюваного у вбивстві мовознавиці та екс нардепки Ірини Фаріон. Ним виявився 18-річний юнак В'ячеслав Зінченко. Згодом йому обрали запобіжний захід у вигляді арешту на 60 днів без альтернативи застави.

Після затримання силовики провели брифінг, на якому було заявлено, що у слідства достатньо доказів стверджувати, що саме він стріляв у мовознавицю. Підозрюваного вистежили за відеокамерами та показами свідків.

У суді, відповідаючи на запитання після свого затримання, чи скоював він вбивство, хлопець відповів: "Буде видно, подивимось".  

Адвокат підозрюваного Ігор Сулима розповів Українським Новинам що думає про докази у справі і які перспективи розслідування.

Так, щодо доказів, то адвокат повідомив, що слідство наразі подало докази тільки що стосувалися обрання запобіжного заходу і начебто підтверджують причетність підозрюваного до вчинення злочину. Хоча на думку адвоката докази сумнівні.

"В даному випадку такого поняття як сукупність доказів - немає. Тому що крім пояснень свідків, жоден з яких не вказує на Вячеслава, є ряд інших суперечностей – зріст та інше. Все що є, то це знімки, які нібито підтверджують, що він там проходив. Я звертав суд увагу на це. Там на цих фото, стрілки більші, аніж людина. Так, на фото і відео видно, що йде людина. Вибачте, але у нас свобода пересування" - зазначив Ігор Сулима. 

Він додав, що його підзахисний приїжджав до Львова з іншою метою - закінчивши школу за спеціальністю "оператор дрону" і маючи відповідний сертифікат, приїжджав туди саме через це питання, у Львові є школа, де навчають операторів дронів. 

Адвокат Ігор Сулима зауважив, що немає ні пістолета, ні речей, нічого немає. Щодо записів з відеокамер, то на думку адвоката там дві різні особи ходить.

Щодо дачі показів, то В'ячеслав Зінченко відмовився, посилаючись на 63 статтю Конституції.

"Не виключаю, що його буде звільнено. Прямих доказів участі в цьому вбивстві немає взагалі. Якщо він скаже, що він цього не робив, то я не знаю, які зусилля має докласти слідство, щоб довести, що саме він стріляв", - наголосив адвокат Ігор Сулима. 

Захисник також звернув увагу на нетипичну поведінку клієнта - юнак 18 років, після вбивства ходить Львовом 2 дні, знаючи, що його шукатимуть і що він в розшуку, купує квиток на ЖД вокзалі щоб добратися додому, а по приїзду купив абонемент у спортзал і ніяких змін рідні у його поведінці не помітили. 

"Мене дивує зараз те, чому слідство зупинилось і не рухається далі. Досудове розслідування триває тільки по моєму підзахисному. А якщо це не він? Що ви зберете після півроку або року? Нічого. Кого ви знайдете через рік? Нікого. Якщо це зробив хтось інший, його вже просто немає в Україні" - каже Ігор Сулима.

Наразі, зі слів адвоката В'ячеславу Зінченко надана охорона у ізоляторі.

1

Окрім багатьох питань саме по справі, також є питання і до дій правоохоронців.

Всі пам'ятають справу вбивства Павла Шеремета і аналогічний брифінг представників правоохоронних органів. Громадскість вже співставляє ці два резонансні вбивства і відзначає схожість у діях правоохоронців.

Зокрема, про це експертну думку висловила і адвокат Регіна Гусейнова в ефірі телеканалу "Київ 24".

Вона зазначила, що неприпустимо розголошувати ім'я підозрюваного, і додала, що це порушення закону, яке може вплинути на об'єктивність судового процесу.

"Розголос особистих даних підозрюваного в такій справі, яка викликає значну емоційну реакцію, є неприпустимим. Це може призвести до того, що частина суспільства вже винесла власний вирок і вважає молодого чоловіка винним, хоча це може бути підтверджено лише судом," – сказала Гусейнова.

Адвокат також висловила незадоволення тим, що від імені міністра внутрішніх справ та керівника Нацполіції були вручено нагороди правоохоронцям за "розкриття" справи. За її словами, справу ще не розкрито, а нагородження за виконання прямих обов'язків, що є частиною службових функцій, є неприйнятним.

"Нагороджувати за виконання службових обов'язків – це абсурд. Чи будемо ми також нагороджувати лікарів за лікування або вчителів за їхню педагогічну діяльність?" – додала адвокат.