військовий облік

Військовий обов’язок: як досягти балансу між приватним та суспільним інтересом

Одним з наших нових імперативів є пріоритет військового обов’язку над правом на безпеку життя: відповідно до статті 17 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу.

За рік повномасштабного вторгнення наше законодавство змінилось, реагуючи на виклики часу. Поповнилась і практика його правозастосування.

Військовий облік на підприємстві: як вести, щоб не відповідати за порушення?

Дата: 13.03.2023 15:13

Військовий облік є складовою змісту мобілізаційної підготовки держави та полягає у цілеспрямованій діяльності державних органів, підприємств, установ та організацій щодо фіксації, накопичення та аналізу військово-облікових даних призовників і військовозобов`язаних із відображенням їх у військово-облікових документах, а також здійснення контролю за дотриманням призовниками і військовозобов`язаними, посадовими особами державних органів, підприємств, установ та організацій встановлених правил військового обліку.

Особливості працевлаштування військовозобов'язаних: які обов'язки у роботодавців за новим порядком

Дата: 21.02.2023 16:14

Відповідно до оновленого Порядку військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів приймання на роботу, а також взяття на персональний військовий облік (процедура, яка проводиться на підприємстві) призовників, військовозобов'язаних та резервістів здійснюється тільки після взяття їх на військовий облік.

Під час оформлення на роботу роботодавець повинен перевірити наявність військово-облікового документа у військовозобов'язаних осіб:

Чи зможуть чоловіки влаштуватись на роботу без військового квитка?

Дата: 14.02.2023 14:54

Відповідно до ст. 24 КЗпП, при укладенні трудового договору громадянин зобов'язаний надати роботодавцеві, серед іншого, військово-облікові документи.

Які саме документи повинні надати роботодавцеві громадяни: 

Нові правила військового обліку: чим відрізняється нова повістка до ТЦК та СП від старої?

Дата: 02.02.2023 11:28

30 грудня 2022 року в Україні були затверджені та набрали чинності нові правила військового обліку.

Попередній порядок військового обліку від 7 грудня 2016 року – ВТРАТИВ ЧИННІСТЬ. Разом із ним ВТРАТИВ ЧИННІСТЬ і попередній зразок повістки, повідомляє ТГ канал Ти ж юрист.

ЯКІ Ж ВІДМІННОСТІ МІЖ «СТАРИМ» ТА «НОВИМ» ЗРАЗКОМ ПОВІСТКИ?

Нові правила військового обліку: що зміниться із введенням єдиного державного реєстру?

Дата: 28.01.2023 17:58

В Україні запроваджено новий порядок військового обліку та ЄДР призовників. Юрист пояснює, як зміниться процес мобілізації і призов після нововведень.

Постанова КМУ № 1487 "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку" передбачає синхронізацію Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних і резервістів із іншими.

Військовий облік українців: які документи треба подавати під час працевлаштування?

Дата: 18.01.2023 10:57

Не тільки "біржі праці" зобов'язані "ділитися інформацією" з центрами комплектування та соціальної підтримки (колишні військомати) про людей, які стоять у них на обліку, адже чоловіку, який закінчував військову кафедру, але на обліку у ЦКтаСП не перебуває, хоча й має офіцерське звання, прийшов лист від роботодавця надати додатково усі документи про освіту, наявність закордонного паспорта, адресу фактичного проживання та склад сім'ї, уточнивши при цьому, чи немає у дружини освіти фармацевта чи медичного працівника.

В Україні запровадять електронний військовий квиток: чи надсилатимуть повістки через "ДІЮ"?

Дата: 09.01.2023 16:43

У додатку «Дія» протягом шести місяців має з'явитися нова послуга – електронний військовий квиток. Однак новий порядок узяття на військовий облік не передбачає, що повістки надходитимуть громадянам через «Дію».

Підписка на військовий облік