військовий облік
Зняли з обліку, але мобілізують: кого може стосуватися така ситуація з ТЦК та що робити
В умовах загальної мобілізації в Україні кожен військовозобов’язаний громадянин має перебувати на обліку у відповідному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (ТЦК). Проте, останнім часом почастішали скарги громадян, які з подивом дізнаються, що їхній облік ведеться іншим ТЦК, про який вони раніше навіть не знали.
Порушення військового обліку та правил мобілізації для ВПО: що треба знати та яка передбачена відповідальність
Незнання або ігнорування правил військового обліку під час мобілізації для внутрішньо переміщених осіб може призвести до серйозних наслідків.
Що потрібно знати аби цього не сталось розповідає NV.
Правила військового обліку під час мобілізації для ВПО
Громадяни, які проходять військову службу, зобов’язані дотримуватися певних правил військового обліку, передбачених нормативними актами, зокрема Постановою № 1487. Під час мобілізації або воєнного стану вони зобов’язані:
Хлопці, яким виповнюється 17 років до 31 липня 2025-го повинні стати на військовий облік: чи каратимуть тих, хто не зробить цього?
Громадяни України чоловічої статті, яким виповнюється 17 років, до 31 липня 2025-го року повинні стати на військовий облік. Це можна зробити через електронний кабінет призовника або особисто прийшовши в ТЦК. Якщо юнаки не стануть на облік вчасно, їм доведеться заплатити штраф.
Про це пише OBOZ.UA.
Як 17-річним стати на військовий облік?
Штрафи від ТЦК у 2025 році: за що можна їх отримати та як і де перевірити?
В Україні продовжується мобілізація і правила військового обліку стають суворішими. Всі військовозобов’язані – чоловіки віком 18–60 років і жінки-медики – зобов’язані дотримуватись встановлених норм, порушення яких може призвести до штрафів, конфіскації майна або навіть кримінальної відповідальності.
За що можуть оштрафувати у 2025 році?
Згідно з постановою Кабміну №1487, штрафи накладаються за невиконання таких обов’язків:
Студенти, які не складуть іспит з військової підготовки, не зможуть продовжити навчання у ВНЗ — Міноборони
З вересня 2025 року в усіх ВНЗ стартує обов’язковий курс Базової загальної військової підготовки, який складатиметься з 300 годин теоретичних і практичних занять. Жінки зможуть проходити практичний курс за бажанням.
Про це повідомив заступник міністра оборони України, бригадний генерал юстиції Сергій Мельник.
17-річних юнаків будуть автоматично вносити до реєстру призовників - вступив у дію закон
Сьогодні, 17 січня набув чинності Закон № 4197-IХ, відповідно до якого, щороку з 1 січня до 31 липня юнаки, яким виповнюється 17 років, беруться на облік призовників із внесенням відомостей до Єдиного держреєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Взяття на облік відбуватиметься:
- за допомогою електронного кабінету;
- особистого візиту до ТЦК та СП.
Перед проходження практичних занять базової загальновійськової підготовки громадяни проходять медичний огляд.
Володимир Зеленський підписав закон про військовий облік 17-річних юнаків: деталі документу
Президент України Володимир Зеленський підписав закон №4197-IХ, який вносить зміни щодо взяття на військовий облік 17-річних юнаків і дівчат.
Про це йдеться на сайті Верховної Ради.
Як вказано в картці законопроєкту, документ зобов’язує 17-річних юнаків кожного року з 1 січня до 31 липня вставати на облік призовників шляхом:
Рада підтримала зміни до закону "Про військовий обов’язок і військову службу" щодо особливостей взяття на військовий облік призовників
Верховна Рада вцілому підтримала зміни до Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу" щодо особливостей взяття громадян України на військовий облік призовників та їх медичного огляду під час проходження ними базової загальновійськової підготовки.
Про це повідомила нардеп Ірина Геращенко.
Вона зазначила, що юнаки, які тільки встають на військовий облік, зможуть реєструватися на "Резерв +" незалежно від місця перебування.