волонтери

З 1 грудня змінюються правила ввезення та обліку гуманітарної допомоги

Дата: 13.10.2023 14:30

Кабмін України прийняв постанову «Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану», відповідно до якої змінюються правила ввезення та обліку гуманітарної допомоги, а інформація про неї буде оцифрована в автоматизованій системі.

Як зазначається, відповідні зміни напрацьовані Мінсоцполітики спільно з громадськими організаціями та волонтерами, а термін запуску системи – з 1 грудня 2023 року.   

Серед основних змін:

З 1 грудня в Україні змінюються правила ввезення та обліку гуманітарної допомоги

Дата: 28.09.2023 17:05

Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану». Відповідно до постанови, змінюються правила ввезення та обліку гуманітарної допомоги, а інформація про неї буде оцифрована в автоматизованій системі.

Серед основних змін:

  • впровадження доступного електронного інструменту обліку  гуманітарної допомоги 

Оподаткування волонтерської допомоги та благодійних внесків за 2022 рік

Дата: 20.04.2023 19:31

Надходження на картку за нормами ПКУ вважаються доходом і мають оподатковуватися ПДФО та військовим збором. Тому, якщо ви збираєте донати на свій рахунок, то ризикуєте отримати привітання від податкової.

Чому? Тому що благодійники, фізичні особи можуть не сплачувати ПДФО за зібрані кошти лише у разі включення їх до Реєстру волонтерів. Окрім того, якщо ДПС встановить, що особа порушила закон, до неї можуть застосувати фінансові санкції.

Волонтерство в Україні: як потрапити у відповідний Реєстр і що це дає?

Дата: 18.12.2022 18:12

У Мінреінтеграції роз'яснили що таке Реєстр волонтерів, як туди потрапити та що це дає.

Як потрапити у Реєстр волонтерів?

Реєстр волонтерів існує в Україні ще з 2014 року, адже саме тоді нові виклики для країни породили потужний рух громадян, які хотіли допомагати армії.

Як не порушити закон, займаючись волонтерською діяльністю - поради юриста

Дата: 19.09.2022 09:36

Протягом останнього часу Україну неодноразово сколихнули новини про обшуки та затримання волонтерів.

Якщо відкрити Єдиний державний реєстр судових рішень, то можна з’ясувати — справ, що не потрапили у ЗМІ стосовно розпорядження гуманітарною допомогою набагато більше, ніж тих, що не набули розголосу.

Продукти харчування, засоби гігієни, ліки: як отримати допомогу від волонтерів?

Дата: 25.06.2022 09:16

Якщо Вам необхідна допомога продуктами харчування, засобами гігієни, ліками тощо волонтерська платформа "єДопомога" стане в нагоді, адже це платформа, де один одного можуть знайти ті, кому потрібна допомога, та ті, хто може допомогти.

Міноборони та YouControl розробили платформу для волонтерів та закликали зареєструватися всіх хто займається допомогою

Дата: 12.03.2022 17:41

Міноборони та YouControl розробили платформу, яка об'єднує волонтерів, що допомагають ЗСУ та теробороні.

Міністерство оборони України закликає усіх волонтерів зареєструватися на даній платформі та зазначити, яку допомогу вони готові надавати, в якому з населених пунктів і в який термін.

Платформа називається "Люди для України" і розроблена з метою об'єднати волонтерів, які працюють аби вони оперативно спрямували допомогу туди, де є потреба.

Підписка на волонтери