вручення повістки

ТЦК без поліції не може затримувати громадян, а поліція без ТЦК не може вручати повістки

Дата: 07.06.2024 09:41

Верховна Рада України та Кабінет Міністрів України у новому мобілізаційному законодавстві спробували визначити порядок адміністративного затримання і доставлення громадян до ТЦК.

Що важливо знати?

Самостійно ТЦК не має повноважень затримувати та доставляти громадян до ТЦК. Такі повноваження – і лише у визначених випадках – має поліція. І навпаки – поліція самостійно без представника ТЦК не може вручити повістку.

Все, що треба знати про вручення повісток?

Кілька питань про нові правила вручення повісток

Дата: 04.06.2024 19:48

Поліція та представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) мають право вимагати у чоловіків віком 18-60 років пред’явити військово-облікові документи разом з документами, що посвідчують особу. Самі поліцейські не вручають повісток, а лише забезпечують порядок під час вручення повістки уповноваженими представниками, зокрема ТЦК та СП.

Повістки про мобілізацію: повноваження поліції та ваші права

Дата: 30.05.2024 16:06

Війна жорстоко стукає у наші двері, і питання мобілізації стає все більш актуальним. Серед безлічі інформаційних потоків легко розгубитися, тому давайте чітко й зрозуміло окреслимо повноваження поліції щодо вручення повісток та ваші права як громадянина.

Статті 23-25 закону України «Про національну поліцію» не містить прямих посилань на повноваження поліції , щодо вручення повісток громадянам!

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів № 560 від 16 травня 2024 року, поліцейські не мають права безпосередньо вручати повістки про мобілізацію.

Чи можуть роботодавці доставляти своїх працівників до ТЦК та СП

Дата: 28.05.2024 10:32

Кабінет міністрів визначив повноваження та відповідальність керівників підприємств під час мобілізації у постанові № 560 від 16 травня 2024 року.

Зокрема, зазначено обов’язок роботодавців доставляти працівників до ТЦК і СП, а також надсилати повістки поштою.

Все про вручення повісток в Україні: хто і де може вручати та які документи повинні пред’явити уповноваженні особи

Дата: 25.05.2024 17:23

Хто може вручати повістки в Україні, які документи повинні пред’явити уповноваженні особи на вручення повісток, де можуть вручити повістку та як це робиться законно?

В умовах воєнного стану в Україні питання вручення повісток стало одним з найактуальніших.

Знання того, хто має право вручати повістки, які документи для цього потрібні та як повинні себе поводити уповноважені особи, допоможе вам уникнути непорозумінь та захистити свої права.

Кабінетом Міністрів визначено, коли й де вручатимуть повістки військовозобов'язаним

Дата: 21.05.2024 09:36

Кабінет Міністрів України визначив місця вручення повісток резервістам та військовозобов’язаним.

Відповідну постанову № 560 опубліковано на Урядовому порталі. 

Так, відповідно до документа, вручати повістки резервістам та військовозобов’язаним можуть цілодобово:

Голів ОСББ уповноважать вручати повістки – постанова Кабміну

Дата: 20.05.2024 19:18

За адресою місця проживання або адресою задекларованого чи зареєстрованого місця проживання резервісти та військовозобов’язані можуть бути оповіщені групами оповіщення, до складу яких можуть включатися керівник установи (організації) або ФОП, які надають послуги з управління багатоквартирними будинками, або голова правління об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ). 

Нові правила мобілізації: хто і де може вручати повістки та що там повинно бути зазначено?

Дата: 19.05.2024 10:11

В Україні не визначено спеціальних місць, де можуть видавати повістки, тому їх можуть вручати в громадських місцях і де завгодно: на вулиці, біля магазинів, держпавних установ. Це повністю законно, головне, що вручати такий документ мають уповноважені на це особи.

Що треба знати про вручення повісток РБК-Україна розповідає адвокат і провідний юрисконсульт компанії Nota Group Антон Маринич.

Як зміниться процес перевірок та контролю ТЦК за новими правилами мобілізації розповів адвокат

Дата: 13.05.2024 12:02

Днями набуває чинності новий закон про мобілізацію і у багатьох виникають питання, які ж права та обов’язки будуть у кожної зі сторін цього процесу – військовозобов’язаних і працівників ТЦК.

Як передбачається, оповіщення населення триватиме, зокрема і на вулицях, а які права та обов’язки з’являться у кожної зі сторін в коментарі для ТСН.ua розповів адвокат Микола Максимов.

СБУ заблокувала Телеграм-канал, де розповідали про роздачу повісток на Одещині: адміністратора затримано

Дата: 11.05.2024 09:37

Кіберфахівці СБУ заблокували телеграм-канал, який перешкоджав мобілізації громадян призовного віку на Одещині та «інформував» про заходи, які проводять ТЦК та СП в регіоні.

Зокрема учасники каналу повідомляли актуальні місця вручення військовозобов’язаним повісток та закликали ховатися від представників військкоматів.

Відомості про «локації» перебування працівників ТЦК публікувались в он-лайн режимі завдяки інформаторам серед місцевих жителів.

Підписка на вручення повістки