У Пенсійному фонді розповіли який потрібен стаж для виходу на пенсію у 2025 році
У 2025 році продовжує зростати тривалість страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію за віком.
Про це повідомляє ГУ ПФУ у Вінницькій області.
У 2025 році продовжує зростати тривалість страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію за віком.
Про це повідомляє ГУ ПФУ у Вінницькій області.
Верховна Рада України ухвалила законопроект №9453 про внесення змін до деяких законів щодо пропорційного обчислення страхового стажу. В результаті в страховий стаж під час розрахунку пенсії будуть враховувати той період, коли українці працювали за кордоном.
Зокрема, для визначення права на пенсію враховуватиметься страховий стаж, одержаний в інших країнах, навіть якщо з цією країною не укладено угоду щодо пенсійного забезпечення, пояснили в Мінсоцполітики. Це допомже деяким українцям отримати пенсію.
Нерідко буває, коли при призначенні пенсії органами ПФУ не зараховується до страхового стажу окремі періоди трудової діяльності людини, згідно записів трудової книжки.
Підставами такого незарахування органи ПФУ вказують різні причини: виправлення у записах трудової книжки, нечіткі, погано читабельні записи, нечіткий відбиток печатки підприємства, відсутність печатки або інших необхідних записів на першій сторінці трудової книжки тощо.
З 1 січня 2023 року кількість стажу, необхідна для призначення пенсії, збільшилась ще на рік. Якщо людина в цьому році досягає 60 років, але в неї немає 30 років стажу, то пенсію не призначать. Минулого року необхідно було мати 29 років стажу, а в наступному році будуть вимагати вже 31 рік, і з кожним роком цифра зростатиме. З 2028 року пенсію не призначатимуть, якщо людина не матиме 35 років стажу. Якщо стажу недостатньо, то пенсію призначатимуть у 63 або навіть у 65 років, залежно від наявного стажу й року, в якому саме людина претендуватиме на пенсію.
Повна або часткова втрата здоров’я дає людині право на отримання статусу непрацездатного (обмежено працездатного) і оформлення пенсії по інвалідності. Пенсія по інвалідності призначається незалежно від того, коли настала інвалідність, а її розмір залежить від отриманої групи інвалідності.
Про це нагадали у ГУ ПФУ у Донецькій області.
В осіб, яким призначено I групу інвалідності, розмір пенсії становить 100% розміру пенсії за віком. При цьому для призначення пенсії необхідно мати страховий стаж від 1 до 10 років, залежно від віку, в якому людину визнано інвалідом.
Міністерство соціальної політики заявило про зниження пенсійного віку до 50 / 55 років, а також вимог до стажу 20 / 25 років для жінок / чоловіків відповідно.
Такі привілегії планують надати як військовим так і представникам тероборони. Крім того також анонсовані доплати до майбутніх пенсій.
Міністр соцполітики України Марина Лазебна повідомила, що особи, які входять в склад добровольчих формувань тероборони, мають право на підвищені норми пенсійного забезпечення, які передбачені для військовослужбовців з числа учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни.
Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики України.