NaftogazUA закликає підготуватися до складної зими 2022/23 та навчитись максимально економити енергоресурси.
Так в компанії розповіли, як заощаджують енергоресурси у різних країнах, зокрема в Європі, де традиційно вищі ціни й до ресурсів ставляться дуже економно.
Йтиметься про досвід Польщі: температуру в оселях і прості життєві лайфхаки, що допомагають полякам споживати ефективніше.
За даними сервісу Numbeo (cutt.ly/TNhezCV), вартість базових комунальних послуг у Польщі для квартири площею 85 кв. м коштує приблизно 186 євро (≈ 885 злотих). Для порівняння: в Україні за проживання в аналогічній по квадратурі квартирі наші громадяни сплачують майже у 2,3 раза менше - приблизно 83 євро.
Тарифи на газ у Польщі також у кілька разів перевищують українські. Поляки сплачують за нього 6,64 злотих за кубометр - це понад 51 грн. Водночас ГК "Нафтогаз України" постачає газ українцям за ціною, що в понад шість разів нижча - 7,96 грн за кубометр.
Високі ціни стимулювали наших сусідів виробити корисні звички енергоощадності. Наприклад, середня температура у польських домівках зазвичай на кілька градусів нижча, ніж у нас (приблизно 18-20 градусів). А зниження температури всього на один градус дозволяє зменшити витрати на опалення до 6%.
Окрім цього, побут організовано так, щоб максимально скоротити споживання ресурсів та рахунки за комуналку. Ось декілька лайфхаків від наших сусідів:
- зниження температури при виході з житла та вночі на кілька градусів;
- швидке та інтенсивне провітрювання приміщень (вікна на кілька хвилин відкривають навстіж і зменшують температуру на термостатах, щоб заощадити газ);
- радіатори, не перекриті меблями, щільними шторами тощо (це дозволяє зберігати ще до 20% тепла);
- використання сучасних та ефективних котлів й обігрівачів;
- встановлення освітлення з датчиком руху в коридорах;
- надання переваги 5-хвилинному душу замість ванної (економія обсягів води втричі);
- своєчасна перевірка та ремонт кранів, щоб попередити надлишковий витік води.
Серед інших корисних побутових звичок польських жителів - користуватися електрикою у пільгові години (зазвичай уночі), максимально завантажувати пральну чи посудомийну машину (за наявності).
"Сьогодні ці корисні звички допоможуть Україні вистояти, а завтра збережуть вам гаманець. Тож давайте вчитись новому разом!" - закликали в Нафтогазі.