Як не перейматися надійністю банку? 7 порад

Дата: 22.06.2022 19:50

Розмірковуєте, у кого б позичити? Точно не в родичів чи друзів. Навіщо напружувати їх своїми труднощами? Ми знаємо чудовий сервіс https://mycredit.ua/ua/uslugi-kreditovaniya/kredit-onlajn-na-kartu/ , на якому взяти позику можна швидко, зручно та безпечно. 

Щодо банків, далеко не всі з них дійсно надійні. На жаль, більшість із нас кризи нічому не вчать. Ми не замислювалися про ризики, коли брали кредити у доларах. Раділи, знайшовши найвищі відсотки по депозитам. Не завжди уважно читали договір перед тим, як його підписати... 

Куди інвестувати гроші? Що робити, якщо банк визнали неплатоспроможним? Спробуємо розібратися.

  1. Переконайтеся, що банк є учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі — Фонд). Це не буде зайвим, адже кредитні спілки пропонують відсотки вищі, ніж у банках, а гарантій не дають. Перелік банків-учасників ФГФО можна знайти на сайті самого Фонду, або на сторінці Мінфіну. 
  2. Не зберігайте на депозиті понад 600 000 грн. Якщо маєте більше заощаджень, кладіть ях у різні банки, або відкривайте рахунки на чоловіка, маму, тещу. Річ у тім, що згідно з діючим законодавством, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, у випадку банкрутства банку, відшкодовує громадянам не більше цієї суми. Щоправда, у квітні 2022 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення стабільності системи гарантування вкладів фізичних осіб». Згідно з ним, на час дії військового положення, та ще протягом трьох місяців після його закінчення, Фонд відшкодовуватиме вклади у повному обсязі.
  3. Уважно читайте договір. Особливо уважно читайте пункти, де вказані ваші персональні дані та адреса. Якщо ви змінили прізвище, обов'язково повідомте про це банк. Ретельно зберігайте усі банківські документи, щоб довести свою правоту у випадку виникнення проблем, пов'язаних із людським фактором.
  4. Якщо банк визнали неплатоспроможним, не переймайтеся. Ваші гроші гарантуються Фондом і ви обов'язково їх отримаєте, після того, як пройдуть затверджені законодавством процедури. Не раніше, ніж через 20 днів після того, як у банку призначать Тимчасову адміністрацію, потрібно буде звернутися до будь-якого відділення банків-агентів Фонду. Не забудьте паспорт та ідентифікаційний код. Депозитний договір показувати не потрібно. Перелік банків-агентів є на сайті Фонду.
  5. Не метушіться. Не варто бігти за грошима у перший день виплат. Може бути велика черга. Більше людей у закритому приміщенні — більше вірусів у повітрі. Ви ж не забули про ковід? Він точно пам’ятає про нас. Тож не поспішайте. Грошей точно вистачить. Держава зацікавлена в тому, щоби повернути ваш вклад і ви не втратили довіру до банківської системи в майбутньому.
  6. Кошти можна отримати онлайн! Наприклад, КБ “Приватбанк”, який є банком-агентом, дозволяє дистанційні виплати гарантованого відшкодування. Щоправда, для цього потрібно бути клієнтом “Приватбанку”. Дізнатися подробиці можна за телефоном гарячої лінії або в його чат-боті.
  7. Як бути, якщо банк “луснув”, а у вас залишився кредит? Борг усе одно доведеться сплатити. Обов'язково перевірте реквізити для оплати на сайті банку, раптом Тимчасова адміністрація їх змінила.

Звісно ж, зберігайте усі квитанції про сплату коштів. Просто про всяк випадок. І пам'ятайте: гроші люблять рахунок, але не вони — найголовніше в житті.