Як отримати медичну допомогу, якщо сімейний лікар у відпустці?

Дата: 26.05.2023 09:52

Якщо сімейний лікар тимчасово відсутній на робочому місці (лікарняний, відпустка тощо), про це пацієнтів мають обов’язково попередити наступним чином:

  • повідомленням, яке розміщене  безпосередньо в лікарні;
  • або повідомленням на веб-сторінці закладу;
  • пацієнтів, які вже записані на прийом, можуть індивідуально інформувати в той чи інший спосіб. 

Лікар на тимчасовій заміні може надавати всі послуги, що входять до пакета первинної медичної допомоги. А в разі необхідності – сформувати в електронній системі охорони здоров’я медичний висновок про тимчасову непрацездатність.

Якщо в пацієнта є план лікування, призначений на заміну лікар цього ж закладу може виписати йому електронний рецепт на ліки в рамках програми реімбурсації згідно з планом, який створив лікуючий лікар.

Крім того, як повідомив заступник Міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, кожен пацієнт, який підписав декларацію з лікарем первинної медичної допомоги, може прийти на огляд та за необхідності пройти 8 базових лабораторних та діагностичних досліджень. 

За його словами, йдеться про аналізи крові, сечі, глюкози крові, аналіз на загальний холестерин, вимірювання тиску, ваги, зросту, електрокардіограму, швидкі тести на вагітність, тропоніни, ВІЛ, вірусні гепатити.

Уряд онлайн