01 січня 2024 року (понеділок) мав би бути вихідним днем з нагоди Нового року але воєнний стан в Україні наразі продовжено до 14 лютого 2024 року, а у період дії воєнного стану не застосовуються, зокрема, норми статей 71–73 КЗпП (святкові і неробочі дні).
Це означає, що офіційних святкових та вихідних днів в Україні немає.
Але графік роботи та час відпочинку встановлює роботодавець!
Тому чи дотримуватися старих правил і не працювати в понеділок, або, якщо є необхідність, вивести людей на роботу – кожен керівник підприємства чи фізособа-роботодавець вирішує самостійно.
Нагадуємо, що максимальна тривалість робочого тижня під час війни збільшена і становить вже не 40, а 60 годин. Тому скасовані свята можуть увійти в норму робочого часу і оплачуватися в одинарному розмірі, якщо роботодавець не вирішить, що такий день буде вихідним (і неоплачуваним).
Щодо роботи банків.
1. 30, 31 грудня 2023 року СЕП продовжує працювати 24/7, водночас через СЕП не приймаються платіжні та інформаційні повідомлення від та на адресу Державної казначейської служби. Банки в ці дні самостійно приймають рішення щодо здійснення валютних операцій з купівлі та продажу безготівкової іноземної валюти на валютному ринку України. Готівковий валютний ринок працює у звичайному режимі. Операційний день депозитарію НБУ в ці дні не розпочинається.
2. 01 січня 2024 року СЕП продовжує працювати 24/7, водночас через СЕП не приймаються платіжні та інформаційні повідомлення від та на адресу Державної казначейської служби.
Банківська система України працює у звичайному режиміІ. Валютний ринок України, депозитарій НБУ, а також інші системи Національного банку також працюють у звичайному режимі.