Як відбувається протимінна діяльність на звільнених територіях України?

Дата: 30.04.2023 09:56

Відповідно до Плану виконання заходів гуманітарного розмінування на звільнених територіях на відповідний рік та з врахуванням виконання пріоритетних завдань, розмінування здійснюється за умовними етапами:

1. Оперативне реагування після артилерійських, ракетних та авіаційних ударів, з метою пошуку та знищення боєприпасів, що не вибухнули.

2. Проведення оперативного реагування з метою пошуку, виявлення, знищення (знешкодження) вибухонебезпечних предметів на звільнених територіях для розблокування функціонування об’єктів життєзабезпечення, об’єктів транспортної інфраструктури та доступу населення до соціальних об’єктів та житлового фонду.

3. Забезпечення безпеки сільськогосподарських робіт — оперативний пошук вибухонебезпечних предметів на визначених сільськогосподарських територіях у рамках забезпечення харчової безпеки держави.

До виконання перелічених етапів залучаються виключно урядові підрозділи Сил оборони та безпеки.

4. Нетехнічне обстеження в рамках виконання алгоритму вивільнення земель відповідно до національних та міжнародних стандартів протимінної діяльності. Основна мета — ідентифікація імовірно забруднених та забруднених територій, які потенційно можуть містити ризики від вибухонебезпечних предметів.

5. Проведення гуманітарного розмінування в рамках виконання алгоритму вивільнення земель. Включає в себе процедуру зменшення територій під час технічного обстеження, суцільне очищення територій методом розмінування або очищення району ведення бойових дій.

6. Проведення зовнішнього контролю якості розмінування силами акредитованих органів із інспектування.

Етапи 4-6 проводяться лише на територіях, де командуванням Збройних Сил України підтверджено сприятливу безпекову ситуацію для виконання процесу вивільнення земель.

Для 4-6 етапів із вивільнення земель залучені міжнародні та національні неурядові організації, які пройшли сертифікацію як оператори протимінної діяльності.

Military Media Center