Як з нуля вчити англійську мову з дитиною

Дата: 06.02.2024 12:27

Дорослим потрібно знати особливості розвитку дітей у різному віці, мати неабияке терпіння і навчитися правильно мотивувати, щоб їх зацікавила англійська. Для стовідсоткового досягнення результату краще записатися на курс до Першого Кембриджського центру на сайті https://www.cambridge.ua/uk/our-online-courses/. Але на нього набирають дітей від 6 років. Якщо вашій дитині зарано вчитися на курсі, розпочніть перші заняття вдома.

Вивчення англійської мови з дитиною — це захоплива гра

У дошкільному віці дітям складно концентруватися на чомусь одному, тому потрібно комбінувати кілька різновидів діяльності. Зробіть заняття розвагою, для якої можна використовувати:

  • картки з буквами алфавіту, різними кольорами, зображеннями тварин, рослин тощо;
  • віршики й дитячі пісні;
  • навчальні мультфільми.

З маленькими дітьми простіше вчити англійську, показуючи фізичні об’єкти. Це можуть бути картки чи навколишні предмети. Їхні назви потрібно пояснити рідною та англійською мовами. Вивчення віршика перетворіть на гру з м’ячем. Перекидаючи його одне одному, кажіть по слову чи рядку. Перед переглядом навчальних мультфільмів поясніть, що за героями треба повторювати слова. Дивіться ролик разом, щоб через певний час запитати дитину, що говорило слоненя, пташка, кошеня чи інший персонаж.

Щоденна практика — основне правило у вивченні англійської

З дітьми краще займатися потроху щодня, ніж кілька разів на тиждень. Вивчайте англійську з маленькою дитиною за кожної зручної нагоди. Наприклад, під час обіду кажіть, як називаються продукти, їхні кольори, форми тощо.

У віці 4–5 років діти цікавляться всім новим. У цей період можна додати повноцінне заняття з англійської до денного розкладу. Бажано щодня змінювати формат навчання, використовуючи мультфільми, книжки, картки зі словами та інше.

З дитиною 6–7 років вивчати англійську набагато простіше. У цьому віці діти звикають до того, що їм потрібно вчитися, стають більш організованими й легше піддаються мотивації.

Дотримуйтеся балансу між суворістю та лагідністю

Не перетворюйтеся на вчителя, але й не потурайте всім примхам дитини. Навчіться тримати баланс, хвалити юних учнів і щиро радіти навіть маленьким успіхам. Якщо для дитини щось виявилося складним, не обмежуйте її в солодощах, іграх та інших розвагах. Ніколи не карайте навчанням. Не кажіть, що доведеться вчити англійську, якщо дитина вередує в чомусь іншому. Так ви зможете лише відбити бажання вчитися і сформуєте негативні асоціації з іноземною мовою.