Якщо чоловік на вулиці не показав на вимогу поліцейських документи, може відбутися адмінзатримання - Глава Нацполіції

Дата: 24.05.2024 09:21

Голова Національної поліції України Іван Вигівський пояснив алгоритм дій поліцейських у разі відсутності документів у чоловіків при перевірці на вулиці.

Зокрема, що може статися, якщо, приміром, чоловік вийшов із дому без документів, а поліцейські попросили пред'явити їх, Голова Нацполіції в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" зазначив, що дії поліцейського залежатимуть від того, яких саме документів не буде мати при собі особа.

"Наприклад, у громадянина є документ, що посвідчує його особу, проте відсутній військово-обліковий документ. В такому випадку поліцейський документує цей факт, після чого з метою надання правової оцінки діям особи матеріали надсилає до ТЦК та СП", - сказав Вигівський.

При цьому він наголосив, що цей алгоритм працює в разі, якщо звернення ТЦК і СП до підрозділу поліції про доставлення саме цієї людини не надходило.

"Інший випадок: якщо до підрозділу поліції в установленому порядку від ТЦК та СП надходило звернення щодо цієї особи, тоді у поліцейського виникає право на здійснення адміністративного затримання та доставлення її до відповідного ТЦК та СП", - пояснив Голова Нацполіції.

Він також додав, що якщо під час перевірки в особи відсутні військово-облікові документи та документи, що посвідчують особу, поліцейський може здійснювати адміністративне затримання для встановлення особи. Глава Нацполіції уточнив, що в такому разі затримання може тривати не більше трьох годин.