загибель військових
Визначення отримувачів грошової допомоги на випадок смерті: важливе роз’яснення
Наприкінці березня набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо призначення і виплати одноразової грошової допомоги», яким встановлюється право скласти особисте розпорядження на випадок своєї загибелі (смерті) про виплату одноразової грошової допомоги.
Важливо знати!
Міністерство юстиції України листом від 10 квітня 2024 року №55342/37.1/32-24 надало відповідне роз’яснення.
Порядок оголошення осіб померлими чи безвісно відсутніми
Якщо з людиною втрачено зв’язок і протягом тривалого часу не вдається встановити її місцезнаходження, за рішенням суду її можна визнати безвісно відсутньою чи померлою. Це необхідно для врегулювання майнових питань та захисту осіб, яких мала би утримувати зникла особа.
Фізична особа може бути визнана судом безвісно відсутньою, якщо протягом 1 року в місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування.
Військові можуть самі визначати, хто отримає компенсацію у разі їхньої смерті - підписано відповідний Закон
Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який розширює перелік осіб, що мають право на отримання одноразової грошової допомоги членам сім'ї загиблого військовослужбовця.
Про це зазначається у картці законопроєкту № 9226 на сайті парламенту.
В Україні розширили перелік осіб, які можуть отримати виплати в разі загибелі військового
Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт № 9226, яким розширили коло осіб, що мають право на отримання одноразової грошової допомоги в разі загибелі військовослужбовця.
Таким чином, відтепер виплати можуть отримати:
Розгляд заяви про встановлення факту - віднесення заявника до кола членів сім'ї загиблого військовослужбовця
Колегія суддів КАС у складі ВС вважає за необхідне відступити від наведеного в постанові від 22.03.2023 у справі №290/289/22-ц висновку КЦС у складі ВС щодо неналежності спорів про встановлення факту проживання однією сім`єю чоловіка (який загинув під час участі в бойових діях та забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і стримуванні збройної агресії російської федерації) та жінки без реєстрації шлюбу з метою звернення до відповідних органів за призначенням одноразової грошової допомоги до цивільної юрисдикції.
"Смерть не на полі бою": головне, що потрібно знати щодо фіксації загибелі військовослужбовця
Встановлення зв’язку із виконанням обов’язків військової служби є найважливішим в ході фіксації загибелі військовослужбовця.
Загибель може бути трьох «видів»:
- пов’язана з захистом Батьківщини;
- пов’язана з виконанням обов'язків військової служби;
- пов’язана з проходженням військової служби.
Саме від цього формулювання і залежить посмертний статус, обсяг пільг та розмір виплат для сім’ї загиблого військового.
Уряд затвердив порядок фінансування пошукових груп для розшуку тіл загиблих
Уряд затвердив порядок використання коштів, передбачених у держбюджеті для забезпечення прав і свобод громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях, допомоги громадянам із гуманітарно-кризових питань і здійснення заходів із передачі тіл осіб, загиблих внаслідок агресії росії.
Мінреінтеграції визначено головним розпорядником бюджетних коштів. Одержувачем коштів є державне підприємство «Реінтеграція та відновлення», яке належить до сфери управління Міністерства.
Основними напрямами використання коштів є:
Розмір одноразової грошової допомоги в разі загибелі військовослужбовця визначатиме Уряд - Зеленський підписав Закон
Президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений парламентом законопроєкт №7415 про внесення змін до статті 16-3 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (щодо окремих питань призначення і виплати одноразової грошової допомоги), який надає право уряду на час воєнного стану у ручному режимі визначати розмір одноразової грошової допомоги в разі загибелі військовослужбовця.