зброя

З 1 жовтня набув чинності закон США про ленд-ліз для України

Дата: 01.10.2022 17:34

1 жовтня 2022 року набув чинності закон США про ленд-ліз для України.

Про це повідомив голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

"Сьогодні набув чинності закон США про ленд-ліз для України. А це означає більше зброї, різної та якісної. Україна неодмінно поверне собі всі свої території",  – написав Стефанчук у Твіттер.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак також в свою чергу подякував президенту США Джо Байдену та американському народу “за цей потужний крок для захисту демократії”.

Президент України та очільник МВС обговорили створення Єдиного реєстру зброї

Дата: 16.07.2022 09:11

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з міністром внутрішніх справ України Денисом Монастирським та обговорили запровадження Єдиного реєстру зброї.

Про це зазначає Офіс Президента.

Зокрема, під час зустрічі окрему увагу приділили запровадженню Єдиного реєстру зброї з повноцінним функціоналом, що здатний вивести взаємодію громадян та органів поліції на якісно новий рівень у справі цивілізованого легального обігу зброї в Україні.

ТОП-10 української зброї на війні з Росією: найкращі вітчизняні розробки військової промисловості

Дата: 06.07.2022 19:00

З початком повномасштабного вторгнення російських військ в Україну наша армія використовує для боротьби з агресором усе доступне озброєння. Поряд з іноземною зброєю, яку постачають партнери, ЗСУ активно застосовує і зброю українського виробництва.

На основі думки військових — офіцерів, бійців ЗСУ, а також експертів — Фокус склав ТОП-10 зброї українського виробництва.

До списку увійшла, зокрема, стрілецька зброя, реактивна артилерія, протитанковий комплекс, танк і БТР. 

З наступного року українці зможуть вільно купувати пістолети - Віктор Андрусів

Дата: 03.07.2022 15:46

З 2023 року українці зможуть вже вільно купувати пістолети.

Про це в Telegram повідомив виконавчий директор Українського інституту майбутнього, радник міністра внутрішніх справ й глави Офісу президента Віктор Андрусів.

Зокрема, він зазначив, що українці дали однозначну відповідь щодо дозволу на вільне володіння зброєю. 70% з опитаних підтримали право на вільне її носіння.

Андрусів підкреслив, що мова йде саме про пістолет, а не гранатомет чи автомат Калашникова.

Порушення правил носіння та перевезення вогнепальної зброї: відповідальність

Дата: 27.06.2022 14:57

Адміністративна відповідальність за порушення громадянами правил зберігання, носіння або перевезення нагородної, вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї і бойових припасів.

Бійці тероборони на звільнених територіях повинні здати зброю - Командувач Сил ТРО Юрій Галушкін

Дата: 21.04.2022 15:28

Командувач Сил Територіальної оборони ЗСУ бригадний генерал Юрій Галушкін звернувся до добровольців Сил ТрО та командирів ДФТГ, які з початком широкомасштабного вторгнення Росії взяли до рук зброю.

24 лютого люди, різні за віком, статтю та досвідом, самоорганізувались. Фермери, бізнесмени, журналісти, будівельники, програмісти - люди різних професій - відклали свої справи і мужньо стали на захист України.

Застосування цивільними особами вогнепальної зброї під час участі у відсічі та стримуванні збройної агресії

Дата: 21.04.2022 09:40

15 квітня 2022 р. № 448 Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову, якою затверджено «Порядок застосування цивільними особами вогнепальної зброї під час участі у відсічі та стримуванні збройної агресії Російської Федерації та/або інших держав проти України у період дії воєнного стану» (надалі  - «Порядок»).

Порядок отримання дозволів на придбання, зберігання та носіння мисливської зброї під час воєнного стану

Дата: 17.04.2022 11:19

Міністром внутрішніх справ визначено особливості видачі громадянам України дозволу на придбання, зберігання та носіння мисливської зброї та набоїв до неї під час дії воєнного стану.

Про це повідомляють у Нацполіції з посиланням на наказ №170 від 01 березня 2022 року.

Документом передбачено скорочений порядок надання громадянам дозволу на придбання, зберігання та носіння мисливської вогнепальної нарізної, гладкоствольної зброї та набоїв до неї.

Підписка на зброя