журналістика

Україна за рік піднялася на 27 позицій у рейтингу свободи преси

Дата: 03.05.2023 20:22

Міжнародна організація «Репортери без кордонів» опублікувала всесвітній індекс свободи преси, який оцінює середовище для журналістики у 180 країнах. 

Згідно з індексом свободи преси у 2023 році, ситуація є «дуже серйозною» у 31 країні, «важкою» у 42 країнах, «проблемною» у 55 та «хорошою» або «задовільною» у 52 країнах. Тобто у семи з десяти країн для журналістів погана ситуація і задовільна лише у трьох із десяти.

Перше місце у рейтингу свободи преси сьомий рік поспіль посідає Норвегія.

Дев’ять країн виходять з Альянсу незалежних пресрад Європи на підтримку України

Дата: 29.10.2022 12:00

Пресради Вірменії, Данії, Естонії, Фінляндії, Грузії, Ірландії, Молдови, Норвегії та Швеції підтримали позицію Комісії з журналістської етики та виходять з Альянсу незалежних пресрад Європи (AIPCE).

Про це повідомляє КЖЕ.

Причина такого рішення в присутності росії в організації.

Раніше КЖЕ заявила про повне припинення свого членства в Альянсі незалежних пресрад Європи.

НСЖУ закликає владу виконати зобов’язання перед ЄС щодо прийняття медіазаконодавства

Дата: 06.07.2022 10:56

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) вітає надання Україні статусу кандидата в члени Європейського Союзу і нагадує, що Україна взяла на себе зобов’язання узгодити своє медіазаконодавство із європейським, зокрема, з Директивою ЄС № 2018/1808 про аудіовізуальні медіапослуги.

НСЖУ підтримує якомога швидше виконання цього зобов’язання й готова всіляко сприяти. Це не викликає дискусій чи протиріч серед українських  медійників, а, навпаки, має беззастережну підтримку.

Підписка на журналістика