зниклі безвісті

Сповіщення для сімей полонених від Координаційного штабу тепер будуть в Дії

Дата: 10.06.2024 11:57

У Мінцифри повідомили, що запускають push-сповіщення в Дії для сімей зниклих безвісти осіб, військових та цивільних полонених.

Раніше інформування відбувалося через смс і вразливістю рідних полонених та зниклих безвісти користувалися шахраї — пропонували за гроші «пришвидшити» обмін або надсилали фейкову інформацію, імітуючи дані від Координаційного штабу. 

Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти продовжить збирати ДНК у восьми країнах

Дата: 02.06.2024 10:00

У взаємодії з Головним слідчим управлінням Нацполіції України та Секретаріатом Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти (ІСМP, International Commission on Missing Persons) планує провести кампанію зі збору референтних (ДНК) зразків упродовж літа 2024 року в Молдові, Румунії, Болгарії, Угорщині, Франції, Люксембурзі, Бельгії та Нідерландах.

Понад 52 тисячі українців зникли безвісти з початку повномасштабного вторгнення: дослідження

Дата: 20.05.2024 22:31

Завдяки  відкритим даним від МВС команда Texty.org.ua проаналізувала тенденції зникнення громадян за час повномасштабного російського вторгнення. 

Зокрема, з початку повномасштабної війни в Україні зникли безвісти понад 52 тисячі українців.

Саме завдяки відкритим даним створюються алгоритми розшуку й сповіщення про розшукуваних, а також:

Виплати для родин полонених та зниклих безвісти військових: хто має право та як отримати?

Дата: 04.04.2024 11:58

У випадку загибелі, полону чи зникнення безвісти бійця Сил оборони його родичі мають право на отримання матеріальної допомоги.

На які виплати мають право родини полонених та зниклих безвісти та які документи необхідно подати?

Роз'яснює "Адвокат права".

Нормативно-правове регулювання:

Порядок оголошення осіб померлими чи безвісно відсутніми

Дата: 03.04.2024 19:41

Якщо з людиною втрачено зв’язок і протягом тривалого часу не вдається встановити її місцезнаходження, за рішенням суду її можна визнати безвісно відсутньою чи померлою. Це необхідно для врегулювання майнових питань та захисту осіб, яких мала би утримувати зникла особа.

Фізична особа може бути визнана судом безвісно відсутньою, якщо протягом 1 року в місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування.

Яку інформацію про полонених чи зниклих безвісти не можна поширювати в соціальних мережах

Дата: 02.04.2024 09:37

Оприлюднення особистих даних військовополонених чи зниклих безвісти українців у соціальних мережах, а також передача їх стороннім особам можуть нашкодити їм та їхнім сім’ям.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими застерігає, що російські спецслужби активізували збір персональних даних зниклих безвісти українців.

Особливості пошуку осіб, які зникли безвісти за особливих обставин/під час дії воєнного стану

Дата: 01.04.2024 12:58

Якщо втрачено зв’язок з близькою людиною під час воєнного стану, для її пошуку слід звернутися до правоохоронних органів.

Координаційний центр із надання правової допомоги розповів про права родичів таких осіб, способи звернення для пошуку та особливості пошуку людей, які зникли за особливих обставин.

У чому полягає різниця між зниклою безвісти особою та особою, яка зникла безвісти за особливих обставин?

У Міжнародному Комітеті Червоного Хреста назвали кількість зниклих безвісти з початку війни в Україні

Дата: 20.02.2024 09:40

Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) оприлюднив цифру у 23 000 людей, сім’ї яких не мають звісток від них – або вони потрапили в полон чи були вбиті, або зв’язок із ними було втрачено після того, як вони залишили свій дім.

Юридична допомога родинам полонених та зниклих безвісти: як і де отримати безоплатно?

Дата: 05.02.2024 12:46

Сім’ї полонених чи зниклих безвісти, які потребують юридичної підтримки, можуть отримати її, звернувшись до системи безоплатної правничої допомоги.

Юристи можуть допомогти звернутися до установ, що займаються пошуком чи обміном, а також щодо встановлення відповідного статусу члена родини зниклого/полоненого, отримання виплат та інших питань.

Минулого року по такі послуги звернулася майже тисяча українців.

Юристи системи БПД зазначають, що до них звертаються люди з різними життєвими питаннями, що виникли внаслідок зникнення близької людини, але найпоширенішими є:

Підписка на зниклі безвісті