3 вересня оновлено умови надання компенсації за безкоштовне розміщення переселенців

Дата: 07.09.2022 07:57

Уряд вніс чергові зміни до порядку надання компенсації за безкоштовне розміщення переселенців.

Так, з 3 вересня згідно з постановою Кабміну від 30.08.2022 № 977:

1. Обмежено коло переселенців, на яких надаватиметься компенсація

З 3 вересня з переліку осіб, за розміщення яких надаватиметься компенсація, виключено ВПО, що перемістилися після 24 лютого 2022 року з Волинської області. Відтак кошти за відповідною програмою можна буде отримати лише за надання житла переселенцям, що виїхали з 24 лютого 2022 року з Києва, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей.

2. Скасовано вікові обмеження для осіб, які претендують на компенсацію

До запроваджених урядом змін претендувати на компенсацію могли лише особи, що досягли 18-річного віку. Разом із тим із 3 вересня відповідні обмеження скасовані. Відповідно претендувати на отримання компенсації також можуть діти, які є власниками житла. Щоправда, заяву у такому випадку від їх імені мають подати батьки або інші законні представники.

3. Змінено порядок подання інформації про житло

Відтепер подати інформацію про житло, в якому розміщуються ВПО, можна як через веб-ресурс “Прихисток” https://prykhystok.gov.ua/, так і шляхом звернення до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, районної в м. Києві держадміністрації, відповідної військової адміністрації для її включення до інформаційно-аналітичної системи. При цьому наявність відомостей про житлові приміщення у такій системі НЕ є обов’язковою умовою для отримання компенсації особами, що розмістили ВПО.

4. Передбачено нові форми заяв щодо розміщення переселенців у житлі та на отримання компенсації

Так, НЕ пізніше ніж протягом наступного робочого дня з дня розміщення ВПО до виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради або військової адміністрації за місцем розташування житла необхідно подати повідомлення за формою https://cutt.ly/VCz8lHh та документи, що підтверджують інформацію, викладену у такому повідомленні (їх фотокопії або сканкопії, якщо звернення подається онлайн). Аналогічне звернення має бути подано також у день припинення розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміни їх кількості.

Разом із тим НЕ пізніше ніж протягом 5 днів з дня закінчення місяця, в якому надавалося для проживання житло ВПО, до виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради або військової адміністрації за місцем розташування житла необхідно подати заяву за формою https://cutt.ly/JCz4Uq4 або https://cutt.ly/jCxeVN7 (для отримання компенсації за серпень). Додатково до неї слід надати документи, що підтверджують інформацію, викладену у такій заяві.

Звертаємо увагу, що такі звернення дозволяється подати, як у паперовому, так і в електронному вигляді на електронну адресу, визначену відповідним органом влади.

5. Змінено строки виплати компенсації

Раніше законодавством чітко визначався строк виплати компенсації (до кінця місяця з дня закінчення звітного місяця за умови відсутності заборгованості за житлово-комунальні послуги), однак з 3 вересня ця норма з постанови Кабміну від 19.03.2022 № 333 зникла. Відповідно перерахування коштів особи, які розміщували переселенців у своєму житлі, відтепер можуть очікувати як протягом місяця після подання ними звітних документів, так і в наступних періодах (без обмежень по строку).

Юридичний порадник для ВПО