компенсація за житло
Призначення та виплата компенсацій за комунальні послуги і тимчасове проживання ВПО за програмою "Прихисток"
У Мінсоцполітики звернули увагу власників житла, які безоплатно розмістили у себе ВПО за програмою "Прихисток", що призначення та виплата компенсацій за комунальні послуги і тимчасове проживання ВПО тепер здійснює Пенсійний фонд України.
Там зазначили, що списки отримувачів компенсації вже передано до ПФУ, а тим, хто отримував компенсацію, її надання буде продовжено автоматично і додатково нікуди звертатись не потрібно.
Відновлено прийом заяв Реєстром збитків за категорією «Пошкодження або знищення житлового нерухомого майна»
Відновлено прийом заяв Реєстром збитків за категорією А3.1 – «Пошкодження або знищення житлового нерухомого майна».
Про це повідомляє Мін'юст.
Відтак, кожен власник має можливість заявити про збитки, незалежно від місцезнаходження майна, навіть на тимчасово окупованих територіях.
Також 16 січня 2025 року відкрито подачу заяв за категорією А2.1 – «Смерть близького члена сім’ї», що дає шанс отримати визнання та компенсацію за втрати та страждання.
Компенсація витрат за безкоштовне розміщення внутрішньо переміщених осіб
31 грудня 2024 року Уряд ухвалив постанову № 1544 “Деякі питання надання державної підтримки внутрішньо переміщеним особам”, якою вніс зміни до Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб.
Деталі повідомляє Пенсійний фонд.
Компенсація за знищене житло для ВПО: Уряд спрамовує на це 15 млрд грн
На державну програму «єВідновлення» для внутрішньо переміщених осіб перерозподілять 15 млрд грн.
Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад .
Внутрішньо переміщені особи, які сьогодні очікують на компенсацію за знищене житло за програмою єВідновлення, зможуть отримати сертифікат на придбання житла.
Прийнято в цілому законопроєкт про отримання внутрішніми переселенцями компенсації по програмі "єВідновлення" за знищене майно
Верховна рада прийняла в цілому законопроєкт №11028 про отримання внутрішніми переселенцями компенсації по програмі "єВідновлення" за знищене майно.
Так, деякі категорії ВПО отримують пріоритетне право на житлові сертифікати. Йдеться, зокрема, про:
Заяву на компенсацію за знищене чи пошкоджене житло можна подати через Дію: як це зробити?
Нещодавно Мінреінтеграції повідомило про технічну реалізацію дуже важливої і довгоочікуваної можливості - подання заяви на компенсацію за знищене та пошкоджене житло не тільки у мобільному застосунку, а й на Порталі Дія.
Як подати заяву на компенсацію на Порталі Дія?
1. Зайти на Портал Дія - https://cutt.ly/PeDsEH9e
Обстеження зруйнованого житла тепер проводитиметься і на території активних бойових дій — рішення Уряду
Обстеження зруйнованого житла тепер проводитиметься і на території активних бойових дій. До цього часу не було можливим проводити комісійне обстеження та фіксацію знищених війною об’єктів на території активних бойових дій.
Дані про знищені об’єкти на цих територіях не потрапляли до Державного реєстру пошкодженого та знищеного майна. Відповідно, громадяни не мали змоги отримати компенсації за програмою єВідновлення.
З метою вирішення цієї проблеми Кабінетом Міністрів України було внесено зміни до постанови № 473 від 19 квітня 2022 року.
Власники зруйнованого на ТОТ житла зможуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків через Дію
Переселенці, житло яких було зруйноване на ТОТ або в зоні бойових дій, зможуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків. Зробити це можна буде через застосунок Дія.
Про це повідомляє Мінцифри.
Дані з Реєстру стануть основою для репарацій, які росія має заплатити власникам знищеного майна.
Зазначається, що подати заяву до Реєстру можуть власники пошкодженого або знищеного житла, в тому числі й ті, у кого:
Врегульовано окремі питання виплати грошової компенсації за житло деяким категоріям ветеранів та їхніх родин
Йдеться про зміни до урядових постанов від 28 березня 2018 року № 214 та від 18 квітня 2018 року № 280, якими врегулювано окремі питання надання грошової компенсації для придбання житла. Відповідне рішення Кабмін ухвалив вчора, 30 травня.
Це стосується ветеранів війни з-поміж ВПО, які захищали територіальну цілісність України, та осіб з інвалідністю I-II груп з-поміж учасників бойових дій на території інших держав. А також членів сімей загиблих (померлих) таких осіб, яким призначено грошову компенсацію відповідно до постанов № 214 та № 280.