компенсація за житло

Щодо компенсації за мобілізоване (відчужене) майно

Дата: 01.06.2023 11:48

ВС, передаючи справу на розгляд ВПВС, зазначив, що, оскільки законодавцем не затверджено механізму виплати компенсації за мобілізоване майно під час проведення антитерористичної операції на окремих територіях Донецької та Луганської областей, а також порядку визначення її розміру, постає питання щодо можливості застосування до таких правовідносин загальних норм, зокрема норм статті 1 Першого протоколу до Конвенції.

Готівкою взяти не вийде: як отримати і куди можна витратити кошти за пошкоджене житло?

Дата: 21.05.2023 08:59

Існує два способи відкриття спеціалізованого рахунку єВідновлення в одному з банків-учасників програми:

  1. відвідати відділення банку та відкрити картку з допомогою працівників установи;
  2. відкрити картку онлайн у мобільному застосунку банку-партнера.

Під час заповнення заяви на виплату в Дії, ви можете також вибрати банк, в якому хочете відкрити картку і вас автоматично перенаправить на їх застосунок.

Наразі до програми підключені 5 банків: 

Дія не відображає пошкоджене житло при подачі заяви на отримання допомоги: як вирішити цю проблему?

Дата: 16.05.2023 19:56

Багато громадян при подачі заяви на виплату допомоги не можуть це зробити, бо Дія не відображає їх пошкоджене житло.

Це унеможливлює подачу заяви, адже наявність запису про право власності в Державному реєстрі речових прав (ДРРП) є обов'язковою умовою для подання заяви на отримання допомоги в рамках програми єВідновлення.

Розпочалась програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла: хто і як може отримати?

Дата: 12.05.2023 14:44

В Україні стартувала програма єВідновлення, що дає громадянам можливість отримати кошти від держави на ремонт пошкодженого внаслідок війни житла.

Про це повідомляє Мінцифри.

Хто може скористатися програмою?

Скористатися послугою можуть усі громадяни, житло яких було пошкоджено внаслідок бойових дій, але пріоритет надаватиметься пільговим категоріям громадян. Суму допомоги визначить комісія після підрахунку обсягів пошкоджень. 

Які документи необхідно долучити до заяви про отримання компенсації за знищене житло?

Дата: 10.05.2023 17:09

Одним із найбільш очікуваним нормативно-правовим актом, направленим на захист майнових прав потерпілих від бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України, є Закон України від 23.02.2023 року за № 2923-IX (далі по тексту – «Закон»), який визначає порядок отримання компенсації за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна.

Закон набирає чинності через 2 місяці з дня його опублікування, тобто з 22.05.2023 року.

єВідновлення: як подати заяву на отримання компенсації за пошкоджену нерухомість

Дата: 09.05.2023 15:38

29 квітня 2023 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2023 року № 381, якою затверджено Порядок надання компенсації для відновлення окремих категорій об’єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф, з використанням електронної публічної послуги «єВідновлення».

Ухвалено порядок надання державної допомоги на ремонт пошкодженого житла: деталі програми "єВідновлення"

Дата: 22.04.2023 23:09

Ухвалено порядок надання державної допомоги на ремонт пошкодженого житла, який передбачає надання громадянам, чиє житло було пошкоджено внаслідок збройної агресії рф, державної допомоги на поточний ремонт такого житла. Зробити це можна буде з допомогою електронної послуги єВідновлення.

"Завдяки цьому порядку кожен громадянин, чия квартира, приватний будинок чи кімната в гуртожитку були пошкоджені внаслідок агресії рф і які ще не були відновлені, зможе отримати кошти для ремонту свого житла. Це стосується понад 160 тисяч домогосподарств.

Перші компенсації за зруйноване та пошкоджене житло планують виплачувати вже у травні

Дата: 07.04.2023 13:17

17 березня Президент України підписав законопроєкт про компенсації українцям за зруйноване житло внаслідок війни. Документ почне діяти через два місяці, тому перші компенсації українці можуть отримати вже у травні.

Про це заявила нардеп, голова парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

Механізм компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна

Дата: 28.03.2023 18:15

22 березня 2023 року офіційно оприлюднений Закон України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України».

Зеленський підписав закон про надання компенсацій за зруйноване житло під час війни

Дата: 18.03.2023 09:20

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, яким забезпечується надання громадянам компенсації за житло, зруйноване чи пошкоджене внаслідок бойових дій, терористичних актів чи диверсій, спричинених збройною агресією росії.

Про це свідчать дані сайту Верховної Ради, повідомляють Українські Новини.

Так, компенсацію надаватимуть виключно за майно, пошкоджене/зруйноване з 24 лютого 2022 року.

Підписка на компенсація за житло