Абонентів мобільного зв’язку хочуть ідентифікувати

Дата: 16.08.2021 16:17

Народні депутати планують запровадити примусову реєстрацію абонентів мобільних операторів, блокувати "сірі" смартфони по IMEI-коду і ввести кримінальну відповідальність за ввезення в Україну і продаж "сірих" смартфонів та навіть за зміну цих кодів. Нововведення зафіксовані в трьох законопроєктах, винесених на обговорення Комітетом з питань цифрової трансформації ВРУ.

Один з них - законопроект щодо ідентифікації користувачів електронних комунікаційних послуг. Документ зводиться до того, що кінцевий користувач електронних комунікаційних послуг буде зобов'язаний здійснити ідентифікацію у постачальника цих послуг у порядку, встановленому правилами надання та отримання послуг. Це можна буде зробити й дистанційно.

На сьогодні більшість абонентських номерів вже "прив'язані" до конкретних осіб через банківські послуги, тому реєстрація у постачальників електронних комунікаційних послуг стане лише формальністю. В той же час вона створить умови для застосування надійного захисту абонентів від шахрайських схем. Разом з цим зростають і ризик. Внаслідок викрадення телефонів, у пам'ять яких були внесені персональні дані, виникають прикрі ситуації з банківськими рахунками.

Юридична компанія WINNER