В ЗМІ давно ходять чутки про ту чи іншу теорію змови між США та путіним. Одні приписують «політичний роман» путіна з Трампом, інші – з Байденом. Експрезидент Сполучених Штатів неодноразово надсилав компліменти російському диктатору та впливає на затримку допомоги Україні. З Байденом не все так явно. Тут вже путін раз-у-раз компліментує чинному господарю Білого дому. І подейкують, що з поставкою Ф-16 Байден навмисно тягнув, щоб Україна не переломила ситуацію на фронті. Накалу додають вибори президента, які проходять цьогоріч в обох країнах. Україна ж опинилася в заручниках цих перегонів.
Політолог Руслан Бортник в коментарі ГолосToday версію змови назвав цікавою.
«Але мені здається, що все ж таки між путіним і Байденом вона менш ймовірна. Те, що путін розказує про Байдена, що він найкращий президент для росії, мені здається, що це елемент більш рефлексивного управління і тролінга. Це намагання навпаки вдарити по Байдену в очах і в думках американського виборця. Є така технологія, що називається «поцілуй Іуди». Це класичний підхід, це намагання Байдена прибити якимись похвалами», - припускає експерт.
Що стосується ситуації на фронті, то за словами політолога, те, що з допомогою від СЩА будуть проблеми у 2024 році було зрозуміло ще минулого року.
«Якщо тут є якась певна змова, то вона могла б потенційно бути між командами республіканців-трампістів з командою путіна. Причому це навряд чи змова, це може бути просто неформальний, скажімо так, мовчазний консенсус. Коли сторони між собою не домовляються, але є чудове розуміння, що успіхи російської армії на українському фронті б'ють по Байдену, знижують його шанси на переобрання», - вважає Бортник.
За словами експерта, така мовчазна змова може бути з певними колами, які зацікавлені з одного боку в тому, щоб нанести поразки Байдену на виборах, а з іншого боку - щоб ускладнити українську євроінтеграцію в ЄС. Оскільки в Європі теж є багато україноскептиків.
«Разом з тим, знаєте, все ж таки ця теорія відноситься до теорії змов. Стверджувати, що ця змова є, що вона реалізується, я би не став, очевидних доказів цього немає. Врешті-решт багато речей, які трапляються після, трапляються не завдяки, а просто трапляються після», - зазначив Бортник.