міжнародні відносини

Верховна Рада ратифікувала Угоду про вільну торгівлю із Канадою

Дата: 13.04.2024 21:36

Верховна Рада України ратифікувала оновлену Угоду про вільну торгівлю між Україною та Канадою. Ця торгова угода є однією з найсучасніших у світі. Її ратифікація сприятиме покращенню торгівлі між Україною та Канадою, а ткож забезпечить активніше залучення канадського бізнесу до відновлення України», -

Про це повідомила Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко.

«Час Ч»: Чи розблокують кордон Туск зі Шмигалем?

Дата: 28.03.2024 12:21

Сьогодні, 28 березня, очікується зустріч глав урядів Польщі та України. Планується, що серед інших питань велика роль буде присвячена аграрним питанням, аби нарешті розв`язати протиріччя на кордоні. 

Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук каже, що в процесі євроінтеграції України моменти, які пов'язані з сільським господарством будуть виникати постійно. Тому сьогоднішня ситуація з агропродукцією - це «таке собі серйозне домашнє завдання з зірочкою», яке ми повинні вирішити зараз і повинні будемо виконувати в майбутньому.

Байден чи Трамп: політолог розповів, з ким домовився путін

Дата: 04.03.2024 16:18

В ЗМІ давно ходять чутки про ту чи іншу теорію змови між США та путіним. Одні приписують «політичний роман» путіна з Трампом, інші – з Байденом. Експрезидент Сполучених Штатів неодноразово надсилав компліменти російському диктатору та впливає на затримку допомоги Україні. З Байденом не все так явно. Тут вже путін раз-у-раз компліментує чинному господарю Білого дому. І подейкують, що з поставкою Ф-16 Байден навмисно тягнув, щоб Україна не переломила ситуацію на фронті. Накалу додають вибори президента, які проходять цьогоріч в обох країнах. Україна ж опинилася в заручниках цих перегонів.

Європарламент ухвалив резолюцію на підтримку України після двох років повномасштабної війни

Дата: 29.02.2024 16:44

Європарламент ухвалив резолюцію щодо необхідності підтримки України ЄС після двох років повномасштабної війни.

Відповідну резолюцію депутати ухвали більшістю голосів, повідомляє Укрінформ

Саміт "Україна – Південно-Східна Європа": Володимир Зеленський розповів про результати зустрічей

Дата: 29.02.2024 09:51

Під час Саміту "Україна – Південно-Східна Європа" було проведено низку двосторонніх зустрічей, результатом яких стали домовленості між Україною та країнами південно-східної Європи про посилення безпеки, збільшення робочих місць та економічного зростання.

Про деталі повідомив Президент України Володимир Зеленський.

Зокрема, серед досягнутих домовленостей:

Ніхто з української сторони не веде переговори про закриття кордонів з Польщею, – Олександр Кубраков

Дата: 29.02.2024 09:42

Як повідомив Віце-прем’єр-міністр Олександр Кубраков, стабільно працюючий кордон – це питання виживання у війні з російським агресором і не йдуть переговори про закриття кордонів.

Україна запропонувала Польщі конструктивні рішення, а також зробила кроки назустріч для зняття напруження на кордоні.

"Очікуємо відповідні рішення з боку польського Уряду, щоб ситуація не зайшла в глухий кут. Подібне рішення не буде вигідне нікому, окрім нашого спільного ворога" - додав чиновник.

Данія та Нідерланди підписали безпекові угоди з Україною, раніше підписано угоди з Францією та Німеччиною

Дата: 24.02.2024 12:29

23 лютого у Львові було укладено чергову безпекову угоду. Документ підписали президент України Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен.

"Українські солдати борються в холодних окопах на лінії фронту. Зрозуміло, що вони борються не лише за свою свободу. Вони борються за всю Європу. Вони борються за тих із нас, хто хоче демократії та свободи. Тому нам теж необхідно зробити все можливе, щоб допомогти їм", - написала у Facebook міністерка Данії.

Україна планує створити новий експортний шлях по Дунаю в обхід кордону з Польщею - Кубраков

Дата: 21.02.2024 13:57

Планується транспортування контейнерів через верхній Дунай, оскільки Румунія є "більш передбачуваною", ніж польський кордон. Маршрут пролягатиме з одного з українських портів до Константи в Румунії та дунайських портів Німеччини. 

Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков, пише Bloomberg.

Протистояння українському зерну буде тривати наступні кілька років, - експерт

Дата: 19.02.2024 13:34

На запитання що може поставити крапку в історії з імпортом української продукції до країн ЄС, оскільки зараз вмішується політична складова, а саме 7 квітня, у Польщі відбудуться вибори до органів місцевого самоврядування, а згодом, 6-9 червня, 2024 року обиратимуть членів Європейського парламенту, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук заявив, що «ця історія може тривати і після виборів».

Про це пише Голос Today.

Провідна роль в допомозі Україні зміщується від США до Європи - заступник Голови Комітету нацбезпеки Єгор Чернєв

Дата: 19.02.2024 09:47

Зараз є всі підстави говорити про зміщення провідної ролі в допомозі Україні від США до Європи.

Про це зазначив народний депутат, заступник Голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, Голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв.

Підписка на міжнародні відносини