Бюро економічної безпеки арештувало активи та товари компанії Brocard в Україні

Дата: 08.09.2022 15:06

Корпоративні права та активи в Україні, які належать відомій російській бізнесвумен, арештовано за ініціативи Бюро економічної безпеки України.

Як повідомили в Бюро мова йде про 100% часток статутного капіталу двох суб’єктів господарювання на суму 881 тис. грн., понад 700 тис. одиниць продукції та кошти, які знаходяться на банківських рахунках - понад 420 млн грн.

У відомстві не зазначають назв та імен, але за даними ЕП, йдеться про мережу магазинів парфумерії Brocard, яка належить власниці російської мережі "Л'Этуаль" росіянці Тетяні Володіній.

Основний вид діяльності цих компаній - імпорт косметичних засобів та парфумів, які в подальшому реалізуються гуртом та в роздріб через мережу магазинів та Інтернет.

Аналітики Департаменту аналізу інформації та управління ризиками БЕБ встановили порушення службовими особами цих товариств вимог податкового, валютного та іншого законодавства України. 

Службові особи компанії, що здійснювала гуртовий та роздрібний продаж продукції, реєстрували податкові накладні занижуючи ціну продажу товару, та не відображали у податковій та фінансовій звітності фактичних обсягів реалізації продукції. Таким чином умисно ухилилися від сплати податку на додану вартість на 33 млн грн.

Співробітники роздрібного продавця сформували штучний податковий кредит, за рекламні послуги, від згаданого пов’язаного суб’єкта господарювання. Це призвело до заниження суми податкового зобов’язання з ПДВ на 17,8 млн грн.

Загальна сума податків, що не надійшла до Державного бюджету від діяльності підприємств становить понад 50 млн грн.

У межах досудового розслідування кримінального провадження детективи БЕБ провели санкціоновані обшуки офісних та складських приміщень компаній та вилучили необліковані товарно-матеріальні цінності у кількості понад 700 тис. одиниць.

1

Відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені на підставі висновків аналітиків Департаменту аналізу інформації та управління ризиками БЕБ.

Схему з ухилення від сплати податків викрито за результатами інформаційно-аналітичної діяльності фахівців Департаменту аналізу інформації та управління ризиками БЕБ.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками правопорушень: умисне ухилення від сплати податків (ч. 3 ст. 212 КК України) здійснюється детективами Головного підрозділу детективів БЕБ України за процесуального керівництва прокурорів ОГП.