Данило Гетманцев пояснив, хто з українських біженців має подавати декларацію про доходи

Дата: 10.04.2023 12:40

Декларацію про доходи мають подавати не всі українські біженці, а податкові резиденти України, які мешкають за кордоном.

Про це повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

"Теза про те, що громадянин України повинен подавати декларацію в українську податкову, якщо проживає за кордоном, хибна. Декларацію повинен подавати податковий резидент України, якщо проживає за кордоном. Хто такий податковий резидент, визначається в статті 14.1.213 Податкового кодексу України. Там діють критерії визначення резидентства за каскадним принципом: перший критерій – це місце проживання; другий – постійне місце проживання, третій – це центр життєвих інтересів, потім 183 дні… І тільки якщо всі ці критерії не спрацьовують, тоді вмикається критерій громадянства. Але якщо біженець проживає більше 183 днів за кордоном, він декларацію подавати не повинен", – пояснив Гетманцев.

Голова комітету додав, щоб усунути всі непорозуміння, Верховна рада до законопроєкту №7632 включить відповідну норму: якщо податковий резидент отримує виключно пільгові доходи, він звільняється від обов'язку подавати декларацію.

За його словами, для тих податкових резидентів, які отримують доходи з джерелом походження з України – наприклад, вчителі, які працюють в українській школі онлайн – нічого не зміниться: податковий агент, який сплачує ці доходи, вже утримує ПДФО та військовий збір із цього нерезидента.