податки

Висновки і рекомендації до головних змін податкового законодавства у зв’язку з воєнним станом в Україні

Дата: 16.06.2022 16:34

Після введення в Україні воєнного стану з 24.02.2022 було прийнято послідовно 5 основних законів, якими були врегульовані основні проблеми податкового законодавства що виникли у підприємств і підприємців у період війни (подання звітності і сплата податків у встановлені терміни, реєстрація податкових накладних та інші).

Розглянемо послідовно, як вплинули вказані зміни після прийняття законів (№ 2115-IX, 2118-IX, 2120-IX, 2142-ІХ, 2260–IX) і які висновки і рекомендації випливають з них.

 

В Україні не планується збільшення податків, а можливе повернення ставок ПДВ та ввізних мит - міністр фінансів

Дата: 27.05.2022 08:57

Якщо війна в України триватиме ще три-чотири місяці, то це негативно відіб'ється на економіці і потрібно буде збільшувати податки.

Про це нещодавно написали низка ЗМІ з посиланням на слова міністра фінансів України Сергія Марченко.

Пізніше Марченко особисто прокоментував цю заяву, уточнивши, що його не так зрозуміли і він мав на увазі дещо інше, а саме, що є ймовірність повернення податків довоєнного часу, а також розглядається повернення ставок ПДВ на імпорт та ввізних мит.

Податки під час війни: що змінилося для бізнесу

Дата: 20.05.2022 10:04

Усі війни в першу чергу є війнами економік. Тому економіка та бізнес мають працювати. За для цього держава має адаптувати податкове навантаження і податкові правила до воєнних умов, для сприяння виживанню бізнесу в умовах війни. У цьому матеріали коротко розглянемо, які саме зміни зазнало податкове законодавство для бізнесу під впливом військової агресії російської федерації.

Військово-податкове адміністрування

Перш за все змін зазнали процедури адміністрування, контролю та обліку платників податків.

Якщо війна в Україні затягнеться, доведеться різко підвищити податки — міністр фінансів С. Марченко

Дата: 17.05.2022 08:01

Якщо війна «триватиме більш ніж ще три-чотири місяці», Україні доведеться йти на болючі кроки, зокрема різке підвищення податків та скорочення видатків.

Про це заявив міністр фінансів України Сергій Марченко в інтерв’ю The Economist.

Видання зазначає, що хоча українська економіка загалом змогла втриматися, на неї чекають значні складнощі. Зокрема, Світовий банк прогнозує падіння ВВП України цього року на 45% (прогноз Мінфіну — 44%). Враховуючи характер війни, обидва прогнози дуже непевні.

Верховна Рада повернула відповідальність за несплату податків

Дата: 14.05.2022 10:20

Верховна Рада України схвалила зміни до Податкового кодексу, згідно з якими буде повернено відшкодування податку на додану вартість, а також знову встановлюється відповідальність за невчасну сплату податкових зборів або ухилення від сплати.

Відповідний законопроєкт №7360 підтримали 276 народних депутатів загалом як закон.

Документ також передбачає поновлення регулярного подання звітності для платників, які мають можливість своєчасно це робити.

Пошлины на авто, военный сбор до 3% и отмена НДС на топливо: какие изменения планируются в Налоговом кодексе

Дата: 28.04.2022 18:56

24 апреля 2022 года в Верховной Раде Украины зарегистрирован законопроект, вносящий очередные изменения в Налоговый Кодекс Украины и ряд других законов – законопроект №7311.

Законодательная инициатива уже вызвала большой резонанс в обществе из-за ряда спорных норм, отменяющих те послабления для бизнеса, которые были приняты для поддержки отечественной экономики в период военного положения.

Нові податкові та митні пільги для бізнесу в період дії воєнного стану в Україні

Дата: 19.04.2022 13:12

16 квітня 2022 року набув чинності Закон про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо адміністрування окремих податків в період воєнного, надзвичайного стану № 2173-IX.

Законом, зокрема, передбачено:

1. Звільнення від оподаткування митними платежами операцій із ввезення товарів, кінцевими отримувачами яких є правоохоронні органи, Міноборони, ЗСУ, добровольчі формування тощо.;

Як звітувати у разі переходу платника податків на ЄП 2% від доходу

Дата: 19.04.2022 10:12

За який звітний період необхідно подати податкову декларація з податку на прибуток підприємств у разі переходу на Єдиний податок 2% доходу з травня місяця?

Роз'яснення надало південне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків.

Якщо платник податку на прибуток переходить на сплату єдиного податку з травня місяця він зобов’язаний подати декларацію з податку на прибуток підприємств за звітний період півріччя.

Про податки для ФОП та юросіб на час воєнного стану та після його закінчення

Дата: 12.04.2022 10:56

Незважаючи на російську агресію проти України, державний бюджет за підсумками минулого місяця вдалося не лише виконати, а й перевиконати на 10%.

Проте податкова реформа воєнного часу передбачала не підвищення відрахувань до бюджету, а навпаки, їхнє зниження. Чому бюджет не постраждав і як бізнесу платити податки до кінця воєнного стану розбирався Delo.ua.

Підписка на податки