Депутати Європарламенту хочуть внести ПВК «Вагнера» в список терористичних організацій

Дата: 22.11.2022 10:32

Євросоюз працює над списком фізосіб, які можуть потрапити під обмеження у рамках дев'ятого пакету санкцій проти країни-агресорки росії. 

Про це повідомляє Politico із посиланням на джерела.

Дев'ятий пакет санкцій може бути зосереджений на широкому колі фізичних осіб. Очікується, що до нього потраплять російські чиновники, пропагандисти, керівники компаній та інші особи, пов’язані режимом кремлівського диктатора Володимира Путіна.

Як пише Politico, представники ЄС запропонували перелік людей, які можуть потрапити під санкції. Зараз над ним працюють у Єврокомісії (ЄК). Це необхідно, щоби санкції згодом не можна було оскаржити в суді, уточнило видання.

Крім того, депутати Європарламенту хочуть внести приватну військову компанію «Вагнера» в список терористичних організацій. Адже приватні найманці, очолювані близьким соратником Путіна Євгеном Пригожиним, брали участь у конфліктах від України до Сирії, Судану, Мозамбіку та Центральної Африки. Відтак депутати надіслали лист від 11 листопада президенту Європейської Ради Шарлю Мішелю та прем'єр-міністр Чехії Петру Фіалі, країна якого головує в Раді. Посилаючись на «постійні порушення міжнародного права в Україні» «вагнерівцями» та їхню попередню діяльність в інших конфліктах, євродепутати кажуть, що ПВК «Вагнера» слід визнати терористичною організацією.

Зазначається, що ЄК офіційно ще не розпочала роботу над дев'ятим пакетом санкцій. Співробітники ЄК поки що лише тестують можливі обмеження разом із деякими послами країн ЄС.