Дія арбітражної угоди - практика ВС

Дата: 08.11.2023 10:22

За умовами укладеного контракту будь-які спори, що виникають із або в його межах, підлягали вирішенню в арбітражі відповідно до Арбітражних правил GAFTA, а сам арбітражний розгляд має проводитись у Лондоні англійською мовою із застосуванням англійського процесуального права.

ВПВС у постанові від 01.11.2023 у справі № 910/3208/22 https://reyestr.court.gov.ua/Review/114685588 (п. 9.22 – 9.36) зауважила, що за усталеною практикою Європейського суду з прав людини добровільна відмова від судового порядку вирішення спору на користь арбітражу є загалом прийнятною в аспекті дотримання статті 6 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

ВПВС звернула увагу на те, що суди не встановили, а сторони у справі не стверджували про наявність обставин, які давали б підстави для висновку про недійсність арбітражної угоди, втрату нею чинності, неможливість її виконання, зокрема внаслідок неможливості розгляду цього спору арбітражем за Арбітражними правилами GAFTA.

Відповідно спір, який виник між сторонами у цій справі, має бути переданий на вирішення арбітражу згідно з умовами контракту, що є підставою для залишення позову без розгляду відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 226 ГПК України.

Адвокат Михайло Гуцал