Для роботи на деокупованих територіях міністерства створюють резерв працівників

Дата: 20.10.2023 10:24

Українські посадовці розповіли про результати роботи щодо створення резерву працівників державних органів для роботи на деокупованих територіях. 
  
Зокрема, у липні цього року запрацювала електронна платформа, через яку охочі можуть вступити до резерву держслужбовців на деокупованій території (ДОТ). Наразі в системі зареєстровано 2137 анкет, з них вже зараховано 1951.   
  
Також була прийнята постанова Уряду, яка значно вдосконалила процес подачі заяв до кадрового резерву. Відтепер кандидат має вказати своє фактичне місце перебування, а також свою готовність розпочати виконання службових обов’язків вже зараз. Це дає змогу відразу відібрати реальних кандидатів.   
  
Для освітян та медиків Уряд схвалив окремі постанови, які визначають порядок формування кадрового резерву для роботи на деокупованих територіях.   
  
Крім того, МОЗ розробляє концепцію повернення української системи охорони здоров’я на звільнених територіях. Вона передбачає окремі підходи до відновлення медицини для територій, окупованих з 2014 та з 2022 року відповідно. 
  
Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук закликала інші міністерства за прикладом цієї моделі напрацювати власні концепції формування резерву відновлення. Водночас визначити матеріально-технічні потреби для передачі цієї інформації міжнародним донорам.   
  
"Така робота має бути проведена вже зараз, не чекаючи деокупації. Це і є маркер того, наскільки влада вірить і готується до звільнення всіх територій. Кожне міністерство має сформувати власні резерви. Від освіти, культури, медицини – до соціальної та правоохоронної сфери", – наголосила Ірина Верещук. 
  
Також за результатами наради Вищій раді правосуддя та Вищій кваліфікаційній комісії суддів доручено опрацювати питання створення окремого кадрового резерву суддів для роботи на ДОТ.