Для українців в Ірландії вчергове змінили правила проживання: що потрібно знати?

Дата: 19.11.2023 10:45

В жовтні Ірландія ввела нове правило для біженців з України: тривалість дозволеного періоду відсутності у безкоштовному житлі скоротився з 7 днів до нуля. На той момент це означало, що українці не зможуть поїхати додому на різдвяні вихідні, адже їхнє місце проживання передадуть іншим біженцям. Не можна було б навіть поїхати в інше місто в межах Ірландії. 

Але українцям вирішили піти назустріч!

Біженцям, які отримали тимчасовий захист, дозволять виїхати на Різдво до України без втрати безкоштовного житла. Поїхати з Ірландії можна буде на період з 22 грудня до 5 січня. У цей час соціальне житло буде залишатися доступним для українців після повернення. 

Зміни не стосуються тих біженців, які зараз орендують житло самостійно чи живуть у модульних будинках. Вони й так мають право подорожувати у будь-який час.

Що буде, якщо не повернутися вчасно?

Українці мають повернутися до свого безкоштовного житла в Ірландії до 5 січня. Інакше є ризики втратити своє місце, а залишені речі можуть утилізувати через 60 днів. Також, за новими правилами, українці мають продовжувати сплачувати обов'язкові внески за житло навіть у період відсутності.

Після 5 січня не повертатися можуть лише ті, хто отримав дозвіл на відсутність через особливі обставини або ті, хто відмовився від житла добровільно і заповнив спеціальну форму. У інших ситуаціях відсутність будуть розглядати як відмову, тому житло можуть перерозподілити для інших біженців, котрі його потребують.

Адвокат права