біженці

Для українців в Ірландії вчергове змінили правила проживання: що потрібно знати?

Дата: 19.11.2023 10:45

В жовтні Ірландія ввела нове правило для біженців з України: тривалість дозволеного періоду відсутності у безкоштовному житлі скоротився з 7 днів до нуля. На той момент це означало, що українці не зможуть поїхати додому на різдвяні вихідні, адже їхнє місце проживання передадуть іншим біженцям. Не можна було б навіть поїхати в інше місто в межах Ірландії. 

Але українцям вирішили піти назустріч!

У Німеччині хочуть обмежити пільги для нових біженців з України

Дата: 08.10.2023 12:42

Представники округів Німеччини закликають до скорочення допомог для майбутніх українських біженців.

Таку заяву зробив голова окружної ради Райнхард Загер, зазначивши, що Вищий комітет 294 німецьких округів вже погодив цю позицію.

Про це пише "Європейська правда", з посиланням на Welt.

У Чехії планують платити українцям, аби ті поверталися додому: ініційовано відповідну програму

Дата: 25.08.2023 12:09

На другому році повномасштабного російського вторгнення в Україну Чехія готує програму, яка сприятиме добровільному поверненню біженців додому. Таку ініціативу містить проект шостої поправки до закону, відомий як lex Ukrajina. Цей закон регулює права та обов'язки українців на території Чехії.

Українців у Польщі почали позбавляти статусу біженців та відповідних пільг

Дата: 24.05.2023 15:56

Після початку повномасштабної російської агресії багато українців стали біженцями в Польщі, але останнім часом почастішали випадки, коли українців там позбавляють статусу біженця. Проблеми виникають після виїзду до України, навіть якщо йдеться про короткий період. Відповідно до законодавства, вибуття з Польщі не повинне перевищувати 30 днів, але фактично ситуація зовсім інша, пише ukrayina.pl.

Які країни Європи готові продовжувати надалі тимчасовий захист для біженців з України

Дата: 09.02.2023 16:17

У жовтні 2022 року на рівні Євросоюзу було прийнято рішення щодо продовження статусу тимчасового захисту для українських мігрантів і деякі країни вже розробили власну процедуру цього процесу.

Отже, на яких умовах та які країни, що прийняли українських біженців, продовжуватимуть громадянам України статус тимчасового захисту?

У Естонії виникли проблеми з розміщенням українських біженців: деталі

Дата: 03.01.2023 10:50

Українцям, які прибули до Естонії, пропонують перебиратися до Фінляндії. МВС Естонії заявляє, що організація достатньої кількості довгострокового житла є проблемою. 

Про це пишуть Новини.live з посиланням на фінське видання YLE.

"В Естонії є місця для короткострокового розміщення, але наші ресурси досить обмежені з точки зору довгострокових рішень", — сказав представник МВС Естонії Сільвестр Сільвер Стюн.

Допомога українським біженцям за кордоном: які зміни очікуються у 2023 році?

Дата: 31.12.2022 10:45

Європейські країни, які надають українським біженцям тимчасовий захист, поступово змінюють правила допомоги, зокрема зміни стосуються розміру виплат, умов проживання та оплати за громадський транспорт.

Що зміниться для українців у Європі в 2023 році розповідаєTRAVEL РБК-Україна.

В Україні створили держпрограму для тих, хто проти волі опинився на території росії, білорусі, ОРДЛО і хоче повернутися

Дата: 21.12.2022 14:57

Сьогодні є чимало людей, що через війну проти власної волі опинилися на території росії, білорусі, ОРДЛО і хочуть повернутися до рідної країни, об'єднатися з близькими. Національне інформаційне бюро створило сайт "Повертайся", на якому можна звернутися по допомогу українського уряду в поверненні додому.

У Нідерландах змінюють правила для українських біженців: що треба знати?

Дата: 25.10.2022 11:05

Уряд Нідерландів запроваджує зміни для українських біженців. З 1 листопада у паспорті треба мати позначку, яка підтверджує статус тимчасового захисту.

Йдеться про наклейку O-документа від Служби імміграції та натуралізації Нідерландів (IND), повідомляє TRAVEL РБК-Україна з посиланням на schengenvisasnfo.com.

Підписка на біженці