біженці

В Нідерландах біженці будуть платити за житло, а в Польщі за захистом звернулось більше 1 тис українців за останній квартал

Дата: 14.05.2024 10:31

У Нідерландах для українських біженців планують запровадити нове правило. Працевлаштованих українців зобов'яжуть оплачувати проживання у муніципальних притулках.

Держсекретар у справах біженців Ерік ван дер Бург ініціював запровадження обов'язкових внесків від українців, які проживають у місцях прийому біженців та мають роботу. Міністерство розробляє відповідні норми для муніципалітетів, які ймовірно почнуть застосовувати до кінця цього року. Вже найближчим часом людей проситимуть робити внески у муніципалітеті Гільверсюм, але поки що на добровільній основі:

В ООН заявили про право України вимагати повернення біженців - чоловіків призовного віку

Дата: 21.02.2024 11:08

Україна може вимагати повернення біженців - чоловіків призовного віку, що перебувають за кордоном, водночас, право на відмову від служби у громадян також існує.

Про це на брифінгу в Женеві заявив директор Управління верховного комісара ООН з прав біженців (УВКБ) у Європі Філіп Леклер, повідомляє informator.uа

Він підкреслив, що Київ має право провести мобілізацію свого населення за кордоном.

Країни Євросоюзу не прийматимуть закони, щоб депортувати українських біженців, - Едуард Багіров

Дата: 05.02.2024 17:48

Україна наразі веде переговори з Європейським союзом щодо встановлення таких правил ЄС, які повернули б велику кількість українців додому в 2025 році.

ГолосToday запитав у правозахисника, Голови правління Міжнародної правозахисної організації «Міжнародна ліга захисту прав громадян України» Едуарда Багірова, як повернути українських біженців в Україну, чи варто їх повертати та яким чином це можливо вирішити юридично.

Польща розглядає можливість перевірки українських чоловіків, які ухиляються від мобілізації

Дата: 11.01.2024 10:32

У Польщі можуть створити умови для того, щоб ускладнити життя українським чоловікам, які ухиляються від мобілізації і молоді українці, які можуть боротися, поверталися в Україну.

Про це заявив голова Комітету у закордонних справах Сейму Павел Коваль, пише expres.online.

Як зазначив виданню Sestry Коваль, Польща не планує депортувати військовозобов'язаних українців, але при цьому у країні готові створити умови для того, аби вони самі захотіли повернутися додому.

Українців за кордоном не можна втрачати: Зеленський виступив з пропозицією множинного громадянства

Дата: 23.12.2023 14:10

Президент України Володимир Зеленський під час нещодавньої пресконференції заявив, що одним із механізмів збереження зв’язку з батьківщиною тих українців, які виїхали за кордон після початку повномасштабного російського вторгнення може стати реалізація ідеї множинного громадянства.

В Ірландії розробляють план щодо прискорення будівництва модульних будинків для українських біженців

Дата: 06.12.2023 11:36

Уряд Ірландії планує розмістити тисячі українських біженців у модульних будинках, побудованих в приватному порядку, щоб запобігти ймовірній кризі розміщення для тих, хто рятується від війни.

Про цеповідомляє Business Post.

Так, чиновники Департаменту інтеграції почали оцінювати інтерес приватних забудовників до будівництва модульних будинків по всій країні, що є першим важливим кроком на шляху до переселення біженців з готелів та пансіонів у місця для довгострокового проживання.

Для українців в Ірландії вчергове змінили правила проживання: що потрібно знати?

Дата: 19.11.2023 10:45

В жовтні Ірландія ввела нове правило для біженців з України: тривалість дозволеного періоду відсутності у безкоштовному житлі скоротився з 7 днів до нуля. На той момент це означало, що українці не зможуть поїхати додому на різдвяні вихідні, адже їхнє місце проживання передадуть іншим біженцям. Не можна було б навіть поїхати в інше місто в межах Ірландії. 

Але українцям вирішили піти назустріч!

У Німеччині хочуть обмежити пільги для нових біженців з України

Дата: 08.10.2023 12:42

Представники округів Німеччини закликають до скорочення допомог для майбутніх українських біженців.

Таку заяву зробив голова окружної ради Райнхард Загер, зазначивши, що Вищий комітет 294 німецьких округів вже погодив цю позицію.

Про це пише "Європейська правда", з посиланням на Welt.

У Чехії планують платити українцям, аби ті поверталися додому: ініційовано відповідну програму

Дата: 25.08.2023 12:09

На другому році повномасштабного російського вторгнення в Україну Чехія готує програму, яка сприятиме добровільному поверненню біженців додому. Таку ініціативу містить проект шостої поправки до закону, відомий як lex Ukrajina. Цей закон регулює права та обов'язки українців на території Чехії.

Українців у Польщі почали позбавляти статусу біженців та відповідних пільг

Дата: 24.05.2023 15:56

Після початку повномасштабної російської агресії багато українців стали біженцями в Польщі, але останнім часом почастішали випадки, коли українців там позбавляють статусу біженця. Проблеми виникають після виїзду до України, навіть якщо йдеться про короткий період. Відповідно до законодавства, вибуття з Польщі не повинне перевищувати 30 днів, але фактично ситуація зовсім інша, пише ukrayina.pl.

Підписка на біженці