Для військових спростили отримання пенсії та звільнили їх від податку "на війну": Рада підтримала законопроєкти

Дата: 19.06.2022 15:34

Народні депутати ухвалили законопроєкт № 7337, який дозволяє звільненим з військової служби вільно обирати банк для отримання пенсії.

Про це повідомила голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк.

"Зараз військові пенсіонери отримують пенсії лише в «Ощадбанку», це не всім і не завжди зручно. Нарешті ми змінили ситуацію, змінивши законодавство – відтепер пенсіонери самостійно обиратимуть банк, у якому найзручніше отримувати пенсію за місцем фактичного проживання незалежно від місця реєстрації" - написала вона в Телеграм.

Шуляк нагадала, що військові пенсіонери постійно підіймали це питання ще з 2018 року, але парламент так і не спромігся внести потрібні зміни до Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Крім того депутат додала, що під час війни ця проблема стала особливо актуальною. Через прив’язку виплат воєнних пенсій лише до одного банку багато хто взагалі втратив можливість отримувати гроші – багато відділень не працюють, низка з них опинилася на тимчасово окупованих територіях. Але цей законопроєкт кардинально змінить ситуацію й військові пенсіонери зможуть отримати пенсію у будь-якому банку, де це буде зручно.

Також, планується частково скасувати військовий збір, який стягується із зарплат на додаток до податку на доходи фізосіб.

Відповідний законопроєкт № 7432 теж ухвалила Верховна Рада.

Як зазначила народний депутат від «Слуги народу» Ольга Василевська- Смаглюк, така норма стосуватиметься військовослужбовців та інших осіб, які беруть безпосередню участь в бойових діях в умовах воєнного стану.

«Важливо всіляко підтримувати наших захисників і цей законопроєкт – маленький крок назустріч їм та їхнім сім’ям. До того ж, це абсолютно логічне рішення. У нас неодноразово виникало питання, навіщо бійцям платити військовий збір», – наголосила вона.

Так, скасовується сплата військового збору для:

  • Військовослужбовців Збройних Сил України;
  • Національної гвардії України;
  • Служби безпеки України;
  • Служби зовнішньої розвідки України;
  • Державної прикордонної служби України;
  • особами рядового, начальницького складу, працівниками Міністерства внутрішніх справ України;
  • Управління державної охорони України;
  • Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України;
  • інших утворених відповідно до законів України військових формувань та іншими особи, які беруть участь в здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії рф в умовах воєнного стану.