законопроект

В Україні хочуть заборонити «джипінг» у заповідних зонах

Дата: 19.02.2024 11:06

Кабмін підтримав законопроєкт, який забороняє пересування на джипах, ендуро-мотоциклах, квадроциклах та багі у заповідних зонах. 

Що пропонується?

Документом планують внести зміни до ЗУ «Про природно-заповідний фонд України» та КУпАП. Він вводить заборону проїзду автомобілів по територіях об’єктів природно-заповідного фонду. 

Від 10 000 до 500 000 грн: у Раді зареєстровано законопроект про нові доплати та пільги військовим

Дата: 18.02.2024 17:46

Секретар Комітету ВРУ з питань нацбезпеки Роман Костенко повідомив, що у Раді зареєстровано законопроект про додаткові виплати за знищення або захоплення ворожої техніки, а також низка важливих пільг та доплат для військовослужбовців.

Відповідний законопроєкт № 11012 було зареєстровано 13 лютого.

Верховна Рада підтримала в першому читанні урядовий законопроект № 10449 про посилення мобілізації

Дата: 07.02.2024 14:33

Верховна Рада України підтримала в першому читанні урядовий законопроект  № 10449 про посилення мобілізації.  

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

"ЗА" проголосували 243 депутати.

Як повідомив Железняк законопроект прийнято без пропозицій Комітету. Далі внесення правок - 14 днів (до 21 лютого) і друге читання. 

За словами нардепа найбільш ймовірно буде прийнято законопроект в цілому в останній тиждень лютого (22-24.02), підписаний на початку березня і вступить в силу через місяць, тобто у квітні.

Як голосували по фракціям: 

"Що не так із новим законопроєктом про мобілізацію" - Омбудсмен Дмитро Лубінець надав свої зауваження

Дата: 06.02.2024 20:02

Новий законопроєкт про мобілізацію суперечить Конституції у деяких положеннях. Він має відповідати нормам Конституції України та міжнародним угодам в галузі прав людини.

Про це зазначив Омбудсмен Дмитро Лубінець.

"Припинити полювання на людей": нардеп Мазурашу подав до Ради альтернативний законопроект про мобілізацію

Дата: 05.02.2024 10:07

Народний депутат України від партії "Слуга народу" Георгій Мазурашу подав до Верховної Ради альтернативний законопроект про мобілізацію.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook і відзначив, що документ покликаний захистити права громадян і "припинити полювання на людей".

До 12 років за гратами: в Україні хочуть посилити відповідальність за незаконний перетин кордону з метою ухилення від служби

Дата: 03.02.2024 22:39

Відповідно до законопроєкту № 10453, який днями зареєстрували У Верховній Раді, пропонується значно посилити кримінальну відповідальність за незаконний перетин державного кордону.

Зокрема, статті 332, 332-2 Кримінального кодексу хочуть доповнити новими кваліфікуючими ознаками - вчинення злочину під час дії воєнного стану або з метою ухилення від призову на військову службу під час мобілізації.

Вручено, навіть якщо не бачив і не отримував: в Україні новим законопроектом хочуть змінити правила вручення повісток

Дата: 03.02.2024 10:34

Зареєстрований нещодавно у парламенті новий мобілізаційний законопроєкт №10449 серед іншого, зокрема, змінює правила вручення повісток військовозобов’язаним.

Так, законопроєкт дозволяє надсилати повістки військовозобов’язаним особам в електронний кабінет призовника.

При цьому, навіть у випадку, якщо громадянин не побачив повістку, вона вважатиметься врученою. 

Осіб, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю, зможуть мобілізувати: законопроект

Дата: 02.02.2024 15:15

Якщо брат здійснює догляд за сестрою з інвалідністю II групи і більше немає інших осіб, які можуть здійснювати такий постійний догляд, то за новим законопроектом його зможуть мобілізувати.

Особи, які здійснюють постійний догляд за особою з інвалідністю І чи ІІ групи, повинні мати з такою особою безпосередні родинні стосунки, аби бути звільненими від призову.

Якщо ж йдеться про догляд за особою з інвалідністю другої групи, то тут звільнена може бути лише одна людина і лише першого ступеня споріднення.

15 днів на розгляд судами справ про арешт рахунків ухилянтів: які зміни до КАСУ передбачає законопроект про мобілізацію

Дата: 31.01.2024 14:40

У судів буде 15 днів на розгляд справ за заявами ТЦК про накладення арешту на кошти та інші цінності ухилянта або обмеження у керуванні авто, а рішення судів будуть підлягати негайному виконанню.

Підписка на законопроект