19 квітня – граничний день для підприємців зі сплати ЄСВ за І квартал. Сума для сплати – 4686 грн.
З 1 грудня платіжки для сплати податків та ЄСВ потрібно заповнювати за новими правилами.
Зокрема, у реквізиті «Призначення платежу» треба буде зазначати лише код сплати податків та ЄСВ (у більшості випадків – 101) і наводити назву податку або ЄСВ та звітний період їхньої сплати.
По-новому у реквізиті «Призначення платежу» зазначаємо:
- щодо ЄСВ для сплати ФОПами за себе: 101 ЄСВ за І квартал 2024 року;
- щодо ЄСВ, нарахованого на зарплату працівників ФОПів: 101 сплата ЄСВ за І чи ІІ половину відповідного місяця.
Мінімальну базу нарахування ЄСВ встановлено на рівні 1 МЗП, а максимальну – 15 МЗП!
Відповідно мінімальний місячний страховий внесок з ЄСВ у І кварталі 2024 року становить: 7100 х 22% = 1 562 грн.
А за сам І квартал 2024 року мінімальна сума ЄСВ до сплати за себе у ФОПа, незалежно від системи оподаткування і групи, становить 4 686 грн (1 562 х 3).
ФОПи-«єдинники» (так само, як ФОПи на загальній системі оподаткування та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, і члени фермерського господарства) звільняються від сплати ЄСВ за себе з 1 березня 2022 року до припинення війни, а також протягом наступних 12 місяців.
Проте це не позбавляє права добровільно сплачувати ЄСВ за себе та зазначати суми такого ЄСВ у декларації з метою отримання страхового стажу.
Важливо знати!
Всі ФОПи мають право не сплачувати ЄСВ за себе за всі місяці І кварталу 2024 року. Але за бажанням це можна зробити добровільно у розмірі, не меншому за мінімальний і не більшому за максимальний. Зокрема, для того щоб не втратити страховий стаж за місяці, у яких ЄСВ не сплачено.