фоп

Як ФОП з окупованої території продовжити підприємницьку діяльність: пояснення юристів

Дата: 23.11.2022 13:07

Через військові дії значна кількість підприємців була вимушена змінити місце фактичного проживання. Після процесу адаптації у багатьох виникло цілком логічні питання – яким чином продовжити підприємницьку діяльність у нових реаліях та чи не стане на заваді реєстрація на окупованих територіях.

Перешкоджання посадовим особам Держпраці: суд зобов‘язав ФОП сплатити штраф понад 400 тис. грн.

Дата: 12.10.2022 10:35

Суд підтримав правову позицію Головного управління та зобов‘язав ФОП сплатити штраф понад 400 тис. грн.

У січні 2020 року фахівці Головного управління Держпраці в Одеській області здійснили перевірку до одного з ФОП Одещини. Однак, посадовим особам було створено перешкоду у реалізації контрольних повноважень, зокрема, з питань виявлення неоформлених трудових відносин, а саме через ненадання на ознайомлення документів, необхідних для здійснення контрольного заходу.

Три судові інстанції підтвердили правомірність постанови Головного управління щодо порушення трудових прав працівників ФОП

Дата: 24.09.2022 10:01

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду (Верховний Суд) підтримав позицію судів першої та апеляційної інстанцій, які відмовили у задоволенні позовних вимог фізичної особи-підприємця (ФОП) про визнання протиправною та скасування постанови ГУ Держпраці в Одеській області.

Кавовий бізнес в Україні: як оформити все документально?

Дата: 30.08.2022 16:55

Що може бути прекраснішим, ніж запах ароматної кави у вашому закладі? Вона принесе у ваше життя тільки плюси: додасть затишку, зацікавить нових відвідувачів та стане додатковим джерелом прибутку.

Але питання як все оформити документально. Які КВЕД та ЄП обрати?

Якщо ви хочете відкрити «каву на колесах», потрібно зареєструвати першу групу ЄП (відкрити ФОП). Тоді ви зможете продавати каву з розносів, лотків тощо.

У такому випадку вам не потрібно робити РРО/ПРРО. Достатньо зареєструвати КВЕД 47.81.

Недоїмка з ЄСВ та списання для ФОП - роз'яснення податкового адвоката

Дата: 18.08.2022 09:42

Чимала кількість фізичних осіб-підприємців (ФОП) зареєстрованих у Донецькій, Луганській областях з 2014 року, не контрольованій Україною, знаходяться в правовому, податкову анабіозі: бо податкова та пенсійний фонд їх бачить, проте ті, фактично жодної діяльності не здійснюють, не звітують, податків не сплачують, адже так не перереєструвалися в іншій податковій, на підконтрольній території.

У період дії воєнного стану ФОПам дозволили не сплачувати ЄСВ: чи буде нараховуватись страховий стаж?

Дата: 14.08.2022 11:48

У період дії воєнного стану ФОПам дозволили не сплачувати ЄСВ.

У Пенсійному фонді відповіли чи буде нараховуватись страховий стаж?

Якщо підприємець не сплачує єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ), він не набуває страхового стажу.

Підписка на фоп