ДО УВАГИ ВОДІЇВ: чи законний штраф за відсутність аптечки та вогнегасника?

Дата: 01.06.2023 09:05

Відповідно до п. 31.4.7 «є» ПДР, водіям заборонено експлуатацію транспортного засобу за відсутності на легковому автомобілі медичної аптечки, працездатного вогнегасника та знаку аварійної зупинки.

Досить часто за відсутності цих предметів поліцейські складають відносно водія постанову за ч. 1 ст. 121 КУпАП та штрафують на 340 гривень.

ЧИ ЗАКОННИЙ ТАКИЙ ШТРАФ? 

Ч. 1 ст. 121 КУпАП встановлює відповідальність за керування транспортним засобом, що має технічні несправності. 

Однак, відсутність в легковому автомобілі аптечки, працездатного вогнегасника та знаку аварійної зупинки не свідчить про технічні несправності, з якими забороняється його експлуатація.

Виходячи з цього, відсутність у автомобілі цих предметів не підпадає під ознаки адміністративного правопорушення за ч.1 ст.121 КУпАП.

Тому штраф за керування автомобілем без аптечки, працездатного вогнегасника та знаку аварійної зупинки - незаконний. Таке порушення необхідно кваліфікувати за ст. 125 КУпАП (ініші порушення ПДР), яка передбачає лише попередження.

КОЛИ ШТРАФ БУДЕ ЗАКОННИМ?

Для водіїв, які здійснюють надання послуг з перевезення пасажирів, передбачений штраф на підставі ч.2 ст. 121 КУпАП у розмірі 680 грн. А за повторне протягом року порушення водію буде загрожувати позбавлення права керування транспортними на строк від 3-х до 6-ти місяців.

ВАЖЛИВО! Автомобільна аптечка та справний вогнегасник - це надважливі предмети, які можуть врятувати життя. Тому вони мають бути у кожного водія! 

Ти ж ЮРИСТ