поради водіям

Коли поліцейські мають право вимагати вийти з автомобіля: роз'яснення юристів

Дата: 23.03.2024 09:58

Водій зобов’язаний тримати руки в полі зору поліцейського або посадових осіб військової інспекції безпеки дорожнього руху чи військової служби правопорядку у Збройних Силах України і не виходити з транспортного засобу без дозволу.

Це положення пункт «б» частини 2 статті 16 Закону України «Про дорожній рух».

Цього положення варто дотримуватися неухильно - рекомендують юристи.

Але є деякі нюанси про які розповідає "Адвокат права".

Выбор и проведение работ на СТО

Дата: 18.03.2024 09:51

Когда наш автомобиль нуждается в ремонте или обслуживании, мы сталкиваемся с выбором СТО. Это место, где квалифицированные специалисты предлагают широкий спектр услуг для поддержания автомобиля в отличном состоянии. Однако, выбор правильного автосервиса может быть сложной задачей. В данной статье мы рассмотрим, как выбрать подходящее СТО и как проходит процесс проведения работ на автосервисе.

Чи можуть українці керувати авто, якщо закінчився термін водійського посвідчення?

Дата: 11.01.2024 15:41

Посвідчення водія (видане вперше), термін дії якого закінчився в період воєнного стану та протягом року з дня його скасування, продовжує діяти на території України.

Якщо ж все ж таки вирішили обміняти посвідчення водія, варто пам’ятати такі моменти: 

Які важливі зміни для водіїв відбулись в Україні в 2023 році та з початку 2024?

Дата: 08.01.2024 15:07

З 2024 року для українських водіїв діє низка нових змін.

Зокрема, серед основних, такі:

1. Змінилося нарахування пенсійного збору під час купівлі нового автомобіля. Тепер відсоток нарахування залежить від його вартості:

  • до 499 620 грн – 3%;
  • до 878 120 грн – 4%;
  • понад 878 120 грн – 5% від вартості ТЗ.

2. З 01 січня 2024 року територіальні сервісні центри МВС підвищили вартість своїх адміністративних послуг для автомобілістів:

Особливості оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 130 КУпАП

Дата: 18.12.2023 11:51

Водії, стосовно яких у поліцейських є достатні підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами та огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

ДТП за кордоном: як діяти українцям, якщо потрапили у аварію?

Дата: 12.12.2023 14:08

Кожна країна може мати свої особливості щодо правил і процедур врегулювання ДТП. Тому перед поїздкою варто ще раз ознайомитися з правилами дорожнього руху та процедурами повідомлення про ДТП в країні, де ви плануєте перебувати.

Загальні рекомендації щодо дій, якщо ви потрапили у ДТП за кордоном:

Варто знати! Чи можуть поліцейські перевіряти вашу автівку без вашої згоди?

Дата: 07.12.2023 11:33

На вимогу працівника поліції водій повинен дати можливість оглянути транспортний засіб, але відповідно до законодавства та за наявності на те законних підстав (підпункт «в» пункту 2.4 ПДР України). 

Доречно наголосити, Закон України «Про Національну поліцію» встановлює додаткову форму огляду – «поверхневу перевірку», якій також піддаються транспортні засоби.

Поверхневу перевірку транспортного засобу поліцейський може здійснювати у трьох, передбачених Законом, випадках:

Зміни в Правилах дорожнього руху: в Нацполіції надали детальне роз'яснення

Дата: 26.10.2023 20:56

З метою наближення законодавства України до законодавства Європейського Союзу 20 жовтня Уряд вніс зміни до Правил дорожнього руху. 

Що змінилось для водіїв роз'яснили у Нацполіції.

Раніше, з метою позначення транспортного засобу, що рухається у світлу пору доби поза межами населеного пункту, з 1 жовтня по 1 травня повинні були бути увімкнені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу — ближнє світло фар. Тепер такий часовий проміжок відмінено, і зазначене правило для транспортних засобів застосовується постійно.

Підписка на поради водіям