Як із мінімальними затратами переоформити нерухомість і що обрати – дарування чи заповіт?
Відповідь на це питання надав адвокат Роман Сімутін.
РИЗИКИ: ХТО ДАРУЄ І ЗАПОВІДАЄ
ДЛЯ ДАРУВАЛЬНИКА – подароване майно одразу по реєстрації переходить у розпорядження обдаровуваного. Останній може робити з ним, що забажає, навіть виселити дарувальника з будинку чи квартири в той же день.
ЩОДО ЗАПОВІТУ – то спадкоємець отримає свідоцтво про право на спадщину тільки після смерті спадкодавця та спливу пів року з часу її відкриття. Правда, про те, що заповіт змінений – можете дізнатися в день його оголошення і будете неприємно здивованими.
ВІДМІННОСТІ
Розірвати чи визнати недійсним договір дарування можна лише через суд, але для успіху потрібні достатні докази. Крім того, звернутися до суду можливо лише протягом одного року з дня укладення договору.
Заповіт же можна змінювати безліч разів, навідуючи лише нотаріуса. Але перш ніж погоджуватися на заповіт, раджу перевірити наявність неповнолітніх та непрацездатних родичів, адже вони – незалежно від змісту заповіту – успадковують частину майна.
ВИСНОВОК
Різниця в заощадженнях не значна, але за договором дарування ви стаєте власником одразу, а доля заповіту залежить від настрою людини, аж до самої смерті.
Який варіант потрібний і безпечний в конкретному випадку – вирішувати вам.
Більш детальне роз'яснення дивіться у відео адвоката Романа Сімутіна: