Домашнє насильство: три поради юриста

Дата: 21.07.2024 09:11

Домашнє насильство це умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи.

Звертаю увагу, що словесні образи, висловлюванні нецензурною лайкою, що завдало морального та психологічного болю, приниженні її честі та гідності є психологічним насильством, за яке встановлена відповідальність.

Як запобігти домашньому насильству?

1. Дистанціюватись

2. Розлучитись

3. Притягнути кривдника до відповідальності

Не має іншого шляху убезпечити себе від кривдника, як вирішити питання щодо окремого проживання.

Також раджу розлучитись та закрити всі питання майнового характеру (поділ майна подружжя, стягнення аліментів, припинення спільного бізнесу тощо), що позбавить кривдника будь-яких важелів впливу на Вас та мінімізує необхідність спілкування.

За кожним фактом фізичного насильства без вагань викликайте поліцію за номером “102”. За фактом домашнього насильства працівники поліції складуть протокол про адміністративне правопорушення.

Фіксуйте тілесні пошкодження, навіть якщо це легкі синці, де і як це правильно зробити з’ясуйте у працівників поліції, які прибули за викликом. Недостатньо просто зробити фото на власний мобільний пристрій.

Факт документування кожного окремого випадку домашнього насильства має значення для доказування систематичності та притягнення кривдника до кримінальної відповідальності.

За вчинення домашнього насильства особа карається громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин або пробаційним наглядом на строк до п’яти років, або обмеженням волі на той самий строк, або позбавленням волі на строк до двох років.

Адвокат Блажієвська Людмила