домашнє насильство

Що робити, якщо ви стали свідком домашнього насильства

Дата: 12.12.2024 11:56

Якщо ви чуєте у сусідів крики, звуки боротьби, дитячий плач — це може свідчити, що там відбувається домашнє насильство.

Не ігноруйте такі ситуації — ваша допомога може врятувати життя постраждалій(ому).

Спробуйте подзвонити у двері з будь-яким приводом (щось спитати чи попросити), щоб пересвідчитися, чи все гаразд, і оцінити обставини.

Якщо ви хвилюєтесь за власну безпеку або ваші підозри підтвердились — телефонуйте до поліції за номером 102 та просіть, щоб приїхав патруль чи спеціальна мобільна група з протидії домашньому насильству.

Діти-свідки домашнього насильства автоматично вважаються постраждалими: як отримати допомогу?

Дата: 02.12.2024 12:04

Дитина вважається постраждалою від домашнього насильства, навіть тоді, коли є лише його свідком.

Юристи системи безоплатної правничої допомоги розповідають, як діяти в такій ситуації і чому важливо звернутися по допомогу.

Перебування в домі, де відбувається домашнє насильство, може мати для дитини значні негативні психологічні наслідки. При цьому дитині не обов’язкового бачити бійки, так само травматично для неї буде чути звуки сварки або відчувати напругу у стосунках рідних та просто усвідомлювати ситуацію.

Як діяти у випадку домашнього насильства щодо дітей?

Дата: 03.08.2024 09:52

Домашнє насильство - це проблема, яка потребує негайної уваги, особливо якщо йдеться про неповнолітніх. Ось кроки, які варто зробити у такій ситуації:

Не ігноруйте проблему: Якщо ви підозрюєте або знаєте про випадок насильства, важливо діяти швидко.

Поговоріть з дитиною: Якщо є можливість, дізнайтесь більше про ситуацію. Важливо надати підтримку та запевнити дитину, що вона не винна.

Норми ЗУ "Про запобігання та протидію домашньому насильству" цілком узгоджуються з нормами КК України

Дата: 26.07.2024 19:55

Рішення ВС у справі № 167/871/23 від 25.06.2024 https://t1p.de/x1u3t

У касаційній скарзі прокурор наголосив на тому, що при визначенні судом строку програми для кривдників, які вчинили домашнє насильство, суд мав керуватися Законом України «Про запобігання і протидію домашньому насильству», а не ч.3 ст.91-1 КК України.

Домашнє насильство: три поради юриста

Дата: 21.07.2024 09:11

Домашнє насильство це умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи.

Коли кривдять найближчі: як юристи можуть допомогти захиститися від домашнього насильства

Дата: 06.05.2024 16:57

Коли фізичної, моральної чи іншої шкоди систематично завдають найближчі люди — ймовірно, це ситуація домашнього насильства. Розповідаємо, які ознаки має домашнє насильство, яка відповідальність передбачена для кривдників та куди звертатися по допомогу.

Домашнє насильство може мати різні форми: розрізняють фізичне, психологічне, економічне та сексуальне насильство. Кривдником може бути не тільки один з подружжя, але й інші члени родини чи родичі – діти, онуки, батьки.

Мінцифра та Департамент кіберполіції спільно з ВГО «Магнолія» запустили портал повідомлень про сексуальне насильство над дітьми

Дата: 04.03.2024 16:23

Відсьогодні в Україні діє перший портал повідомлень про матеріали, пов’язані із сексуальним насильством над дітьми в мережі – StopCrime. Повідомити про можливий злочин на тему сексуального насильства над дітьми в інтернеті можна за посиланням: https://stopcrime.ua/net-crime

Відповідальність за домашнє насильство: що загрожує кривднику (інфографіка)

Дата: 22.01.2024 18:51

Яку відповідальність за домашнє насильство може понести кривдник розповіли у МВС України.

Так, у МВС рекомендують, в разі виникнення безпосередньої загрози життю чи здоров’ю, спочатку телефонувати до поліції за номером 102, щоб винести терміновий заборонний припис щодо кривдника. 

Також може допомогти система безоплатної правничої допомоги. Вона надає послуги людям, що зазнають домашнього насильства, незалежно від статі, віку чи рівня доходу.

Звернутися за допомогою можна: 

Притягнення кривдника до відповідальності: що може бути доказом у справі про домашнє насильство?

Дата: 13.01.2024 12:45

Щоб притягнути кривдника до відповідальності у суді, потрібно довести його вину. Докази є необхідним елементом у будь-якій справі. Розповідаємо, що може бути доказом у справі про домашнє насильство.

Якщо ви зверталися до уповноважених органів чи установ, зберігайте всі документи, подані вами, а також отримані від них.

Це можуть бути докази.

У поліції:

Підписка на домашнє насильство