Доплати військовослужбовцям: які зміни з'явилися в законопроекті до другого читання

Дата: 20.06.2023 15:24

Доплати військовослужбовцям не змінилися - залишається норма, щодо виплат щомісяця додаткової винагороди у 30-100 тис грн. Доплата виплачується на умовах, у розмірах та в порядку, встановлених КМУ. По факту це закріплює той механізм, який діє і зараз.

Про це написав народний депутат Ярослав Железняк у Telegram.

Щодо змін, то в тексті додалася норма про виплати полоненим/зниклим безвісти та пораненим на лікуванні:

  • для поранених військовослужбовців, які тимчасово перебувають на лікуванні, та полонених/зниклих безвісти додатково виплачують 100 тис грн щомісяця (знов таки на умовах КМУ).
  • для поранених, які визнані непридатними до військової служби та зараховані у розпорядження відповідних командирів – два місяці виплат за останньою займаною посадою, з 3-го місяця до закінчення розпорядження – додаткова виплата 12 тис грн. (це більше, ніж було в першому читанні - 6000 грн, але менше ніж вимагали колеги з комітету. І теж на умовах КМУ).

Також, у документі до другого читання зникли згадки доплат поліцейським та особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту (попередньо планувалося встановити від 10 до 100 тис грн)

Остання зміна – розмір додаткової доплати для інструкторів. В першому читанні мінімальна межа становила 10 тис грн, в першій версії до другого читання – 20 тис грн. Але у фінальній версії зупинилися на мінімальному розмірі в 15 тис грн. Максимальний так і лишився 30 тис. Але знову ж на умовах та порядку встановлених КМУ, тобто як зараз. 

Крім того, загальну тривалість щорічної відпустки строковикам збільшили з 10 до 30 днів. 

Інші норми по виплатам майже не змінилися:

  • строковикам - 6000 грн / міс
  • курсантам – 2350 грн / міс

Железняк додав, що в законопроєкті також залишились норми, які не повʼязані з фінансуванням, але важливі:

  • не допускати до участі у веденні бойових дій військовослужбовців з числа призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, які не пройшли курс базової військової підготовки;
  • мінімальний термін проходження базової військової підготовки - не менше одного місяця;
  • про відпустки для військових (до 30 днів щорічна + до 10 днів за сімейними обставинами, і для строковиків - до 10 днів), та курсантів (до 10 днів зимової + до 20 днів літньої).

"Комітет цей текст ще не розглядав, тому фінальна редакція ще може змінитися" - зазначив Ярослав Железняк.