Доплати військовослужбовцям не змінилися - залишається норма, щодо виплат щомісяця додаткової винагороди у 30-100 тис грн. Доплата виплачується на умовах, у розмірах та в порядку, встановлених КМУ. По факту це закріплює той механізм, який діє і зараз.
Про це написав народний депутат Ярослав Железняк у Telegram.
Щодо змін, то в тексті додалася норма про виплати полоненим/зниклим безвісти та пораненим на лікуванні:
- для поранених військовослужбовців, які тимчасово перебувають на лікуванні, та полонених/зниклих безвісти додатково виплачують 100 тис грн щомісяця (знов таки на умовах КМУ).
- для поранених, які визнані непридатними до військової служби та зараховані у розпорядження відповідних командирів – два місяці виплат за останньою займаною посадою, з 3-го місяця до закінчення розпорядження – додаткова виплата 12 тис грн. (це більше, ніж було в першому читанні - 6000 грн, але менше ніж вимагали колеги з комітету. І теж на умовах КМУ).
Також, у документі до другого читання зникли згадки доплат поліцейським та особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту (попередньо планувалося встановити від 10 до 100 тис грн)
Остання зміна – розмір додаткової доплати для інструкторів. В першому читанні мінімальна межа становила 10 тис грн, в першій версії до другого читання – 20 тис грн. Але у фінальній версії зупинилися на мінімальному розмірі в 15 тис грн. Максимальний так і лишився 30 тис. Але знову ж на умовах та порядку встановлених КМУ, тобто як зараз.
Крім того, загальну тривалість щорічної відпустки строковикам збільшили з 10 до 30 днів.
Інші норми по виплатам майже не змінилися:
- строковикам - 6000 грн / міс
- курсантам – 2350 грн / міс
Железняк додав, що в законопроєкті також залишились норми, які не повʼязані з фінансуванням, але важливі:
- не допускати до участі у веденні бойових дій військовослужбовців з числа призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, які не пройшли курс базової військової підготовки;
- мінімальний термін проходження базової військової підготовки - не менше одного місяця;
- про відпустки для військових (до 30 днів щорічна + до 10 днів за сімейними обставинами, і для строковиків - до 10 днів), та курсантів (до 10 днів зимової + до 20 днів літньої).
"Комітет цей текст ще не розглядав, тому фінальна редакція ще може змінитися" - зазначив Ярослав Железняк.