Факт різного написання прізвища потерпілої в процесуальних документах не впливає на допустимість доказів

Дата: 18.05.2022 23:43

Рішення ВС у справі № 754/3288/19 https://cutt.ly/vG5uiO4

На підставі вироку суду особу визнано винуватою у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.286 КК України до покарання у виді штрафу з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 1 рік.

У касаційній скарзі захисник засудженого вказав на порушення вимог кримінального процесуального закону під час досудового розслідування, зокрема через розбіжності у написанні прізвища.

ККС ВС зазначив, що висновок суду про доведеність винуватості засудженого у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення зроблено з дотриманням вимог ст.23 КПК України, на підставі об'єктивного з'ясування всіх обставин, підтверджених доказами, які було досліджено та перевірено під час судового розгляду, а також оцінено відповідно до ст.94 цього Кодексу.

За оцінкою ККС ВС, різне написання прізвища потерпілої в процесуальних документах - є технічною помилкою, яка жодним чином не впливає на допустимість доказів. Адже різниця в одній букві прізвища виникла внаслідок особливостей перекладу власних імен на українську мову, що була виправлена у подальших процесуальних документах.

ZakonOnline