Адвокат ЮК WINNER Ясько Ігор розповів про головні причини блокування банківської картки під час війни та хто в зоні ризику?
1. Блокування картки може статися, якщо клієнт відмовляється від актуалізації даних. Або просто не помічає відповідні повідомлення від банку чи пропускає дзвінки.
«Зазвичай банки повторно запитують вже надану під час відкриття рахунку інформацію, тому частіше за все причин для хвилювання немає. Наприклад, оновити дані у ПриватБанку можна за допомогою «Приват24». У деяких випадках банк очікує на зустріч у відділенні – все залежить від внутрішніх положень банку», — пояснює Ігор Ясько, адвокат, керуючий партнер ЮК Winner.
2. Питання від банків до тих, хто досягнув 25-річного та 45-річного віку, доволі розповсюджені. Це пов’язано з необхідністю вклеювати в паспорт нову фотографію. Якщо не зробити це протягом місяця від дня народження, паспорт вважатиметься недійсним. Через це саме напередодні 25-річчя або 45-річчя від банку можна отримати нагадування про необхідність актуалізації персональних даних. Ігнорування цих запитів може закінчитися блокуванням картки.
Банки можуть помилково блокувати картки через те, що певні документи втратили чинність, забуваючи про момент, що паспорти, до яких не було вклеєно фотокартку після 25 чи 45 років, під час воєнного стану залишаються чинними, як і ID-картки.
3. Проблеми з банківськими картками можуть виникнути у громадян, які виїхали з окупованих територій.
Банки можуть запитувати додаткову інформацію про місце перебування особи, з чим стикаються ВПО, місце реєстрації яких знаходиться на тимчасово окупованих з 2014 або з 2022 року територіях. Особливо проблематично, якщо людина у цей час перебуває у відпустці і не має доступу до документів та не може провести дистанційну актуалізацію.
4. Приводом для блокування карток є такж борги та арешт банківських рахунків виконавчою службою для подальшого списання необхідної суми. Навіть несплачений штраф за перевищення швидкості може стати підставою для блокування коштів.