Грантова програма «ВідновиДІМ»: як отримати допомогу у відбудові пошкоджених будинків

Дата: 20.11.2023 13:28

Грантова програма «ВідновиДІМ» реалізовується за рахунок Європейського Союзу й поки розповсюджується на чотири регіони України: Київську, Житомирську, Чернігівську і Сумську області.

Програма реалізується вже майже рік і має на меті фінансування будівельних робіт з відновлення житлових будинків, пошкоджених внаслідок військової агресії російської федерації проти України.

Взяти участь можуть об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), що створені та діють відповідно до Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29 листопада 2001 року № 2866-III.

Фінансування за програмою надається виключно на витрати, пов’язані з виконанням таких видів робіт, як:

  • заміна або ремонт пошкоджених світлопрозорих огороджувальних конструкцій (віконних блоків або/та блоків балконних дверей, зовнішніх дверей);
  • ремонт пошкоджень фасадів будівлі;
  • ремонт пошкоджень покриття будівлі;
  • ремонт пошкодженого обладнання дахових котелень та інженерних мереж.

Кошти можуть бути використані як для здійснення відповідних будівельних робіт, так і для придбання матеріалів та обладнання, необхідних для виконання таких робіт.

ЯК ВЗЯТИ УЧАСТЬ У ПРОГРАМІ «ВІДНОВИДІМ»?

ЕТАП 1

КРОК 1. 

ОСББ має провести обстеження пошкодженого внаслідок військових дій багатоквартирного будинку (об’єкта відновлення) та отримати звіт з технічного обстеження. Крім того, отримати копію витягу з Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації.

КРОК 2. 

Провести загальні збори співвласників ОСББ/засідання правління, ухвалити рішення про відновлення пошкодженого багатоквартирного будинку та про участь у Програмі (у порядку, визначеному Законом України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29 листопада 2001 року № 2866-III).

Програма «ВідновиДІМ»: пов'язані документи

Додаток 4. Умови Грантового договору

Протокол загальних зборів ОСББ

Витяг з Протоколу загальних зборів ОСББ

Витяг з Протоколу засідання правління

КРОК 3. 

Проектувальник на замовлення ОСББ має скласти дефектний акт чи проектні рішення з кошторисами, на основі яких буде розрахована договірна ціна та укладений договір з підрядником. Якщо кошторисна вартість будівництва перевищує 300 тисяч гривень, а під час дії воєнного стану – 1 мільйон гривень, провести експертизу та отримати Експертний звіт (позитивний) експертної організації державної форми власності, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 року №560.

Для вивчення (читати):

КРОК 4. 

ОСББ має вибрати підрядника(ів) робіт та/або постачальника(ів) матеріалів і обладнання, укласти з ним(и) договір (договори). Підрядники/постачальники повинні відповідати Вимогам до будівельних компаній та інших підрядників і постачальників, з якими ОСББ можуть укладати договори для одержання фінансування Фонду за Програмою «ВідновиДІМ» (Додаток № 3 до Програми).

Для вивчення (читати):

КРОК 5. 

ОСББ вибирає банк-партнер Фонду для співпраці та відкриває в ньому рахунок. Саме на цей рахунок Фонд надсилатиме грант.

Банки-партнери

КРОК 6. 

ОСББ оформлює і подає до Фонду Заявку на отримання гранту (за формою згідно з Додатком № 1 до Грантового договору) та супровідні документи до неї.

Для вивчення (читати):

Заявку можна подати онлайн на електронну пошту support@eefund.org.ua  або в паперовому вигляді (поштове відправлення, кур'єрське доставлення тощо) на адресу Фонду.

Для заповнення (скачати):

Якщо Заявка на участь у Програмі буде схвалена, ОСББ отримає від Фонду:

  • повідомлення про схвалення Заявки на отримання гранту;

  • перший транш гранту — на рахунок ОСББ у банку-партнері.

Грант виплачується Фондом протягом 15 (п’ятнадцяти) робочих днів з моменту відправлення ОСББ повідомлення Фонду про схвалення Заявки на отримання гранту. Грант має бути використаний ОСББ виключно на фінансування витрат, пов'язаних із виконанням Прийнятних заходів. А саме: на придбання матеріалів і обладнання та оплату будівельних робіт, що передбачені Заявкою на отримання гранту.

ВАЖЛИВО! Зміна підрядника/постачальника після отримання першого траншу гранту заборонена. Винятки можливі лише у разі припинення діяльності юридичної особи / смерті фізичної особи-контрагента або у разі розірвання договору через настанням форс-мажорних обставин чи невиконання договору підрядником/постачальником протягом такого періоду, який свідчитиме про неможливість його виконання у встановлений строк. 

ЕТАП 2

КРОК 1. 

ОСББ виконує всі роботи за проектом в межах участі у Програмі.

КРОК 2. 

ОСББ подає до Фонду Заявку про завершення робіт (за формою згідно з Додатком № 2 до Грантового договору) та супровідні документи до неї (відповідно до Переліку документів ОСББ в межах участі у Програмі «ВідновиДІМ» і порядку їхнього подання). 

Заявку необхідно подати онлайн на електронну пошту support@eefund.org.ua або в паперовому вигляді (поштове відправлення, кур'єрське доставлення тощо) на адресу Фонду.

Для заповнення (скачати):

КРОК 3. 

Якщо Заявка про завершення робіт буде схвалена, ОСББ отримає від Фонду:

  • повідомлення про схвалення Заявки;

  • другий транш гранту — на рахунок ОСББ у банку-партнері. 

Другий транш гранту виплачується Фондом протягом 15 (п’ятнадцяти) робочих днів з моменту відправлення ОСББ повідомлення Фонду про схвалення Заявки про завершення робіт.