зруйноване житло

Грантова програма «ВідновиДІМ»: як отримати допомогу у відбудові пошкоджених будинків

Дата: 20.11.2023 13:28

Грантова програма «ВідновиДІМ» реалізовується за рахунок Європейського Союзу й поки розповсюджується на чотири регіони України: Київську, Житомирську, Чернігівську і Сумську області.

Програма реалізується вже майже рік і має на меті фінансування будівельних робіт з відновлення житлових будинків, пошкоджених внаслідок військової агресії російської федерації проти України.

У громадах запрацювали комісії, які розглядатимуть питання компенсацій за зруйноване житло

Дата: 19.08.2023 09:22

Понад 1400 українців, домівки яких постраждали внаслідок війни, вже подали заявки на компенсацію за програмою єВідновлення.

Про це повідомляє Урядовий портал. 

В найближчий місяць з громадянами, які подали заявки, будуть звʼязуватися представники місцевої влади для перевірки необхідних документів та ухвалення остаточного рішення.

Для подачі заявки на компенсацію необхідно: 

Компенсація за знищене житло: як подати заяву розповіли у Мінінфраструктури (інфографіка)

Дата: 15.08.2023 09:01

Першого серпня стартував другий етап реалізації державної програми із забезпечення житлом українців, чия оселя була пошкоджена або знищена внаслідок збройної агресії рф.

Про деталі програми та як взяти у ній участь розповіли у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Чи потрібно оплачувати комунальні послуги, якщо житло зруйновано і послуги не надаються?

Дата: 04.08.2023 09:48

Внаслідок війни значний відсоток житлового фонду зазнав таких пошкоджень та руйнувань, що проживання в ньому стало неможливим.

Чи потрібно платити за комунальні послуги в житлі, яке пошкоджене чи зруйноване, а самі послуги не надаються, відповідає Юридичний порадник для ВПО.

Ухвалено механізм компенсації за знищене/пошкоджене житло внаслідок підриву Каховської ГЕС

Дата: 27.07.2023 16:25

Підрив Каховської ГЕС став страшною трагедією не тільки для нашої держави, а й для всього світу. У свою чергу український Уряд ухвалив постанову, спрямовану на ліквідацію наслідків збройної агресії РФ, спричинених підривом греблі Каховської гідроелектростанції в Херсонській області.

єВідновлення: як відкрити спеціальну картку, щоб отримати кошти на ремонт пошкодженого житла?

Дата: 19.06.2023 09:07

Щоб отримати кошти на ремонт пошкодженого житла необхідно:

  • обрати один банк із переліку: ПриватБанк, monobank, ПУМБ, Абанк, Sense Bank, Райффайзен Банк, sportbank, izibank.
  • завантажити застосунок банку та відкрити спеціальну картку єВідновлення.

Карткою можна розраховуватися лише за будівельні матеріали чи послуги бізнес-партнерів програми єВідновлення.

Зверніть увагу! Після того, як отримаєте кошти на ремонт житла, маєте витратити їх протягом 12 місяців інакше гроші повернуться до державного бюджету. 

єВідновлення: як подати заяву на отримання компенсації за пошкоджену нерухомість

Дата: 09.05.2023 15:38

29 квітня 2023 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2023 року № 381, якою затверджено Порядок надання компенсації для відновлення окремих категорій об’єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф, з використанням електронної публічної послуги «єВідновлення».

Ухвалено порядок надання державної допомоги на ремонт пошкодженого житла: деталі програми "єВідновлення"

Дата: 22.04.2023 23:09

Ухвалено порядок надання державної допомоги на ремонт пошкодженого житла, який передбачає надання громадянам, чиє житло було пошкоджено внаслідок збройної агресії рф, державної допомоги на поточний ремонт такого житла. Зробити це можна буде з допомогою електронної послуги єВідновлення.

"Завдяки цьому порядку кожен громадянин, чия квартира, приватний будинок чи кімната в гуртожитку були пошкоджені внаслідок агресії рф і які ще не були відновлені, зможе отримати кошти для ремонту свого житла. Це стосується понад 160 тисяч домогосподарств.

Перші компенсації за зруйноване та пошкоджене житло планують виплачувати вже у травні

Дата: 07.04.2023 13:17

17 березня Президент України підписав законопроєкт про компенсації українцям за зруйноване житло внаслідок війни. Документ почне діяти через два місяці, тому перші компенсації українці можуть отримати вже у травні.

Про це заявила нардеп, голова парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

Механізм компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна

Дата: 28.03.2023 18:15

22 березня 2023 року офіційно оприлюднений Закон України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України».

Підписка на зруйноване житло